מיהו גרגורי גורטובוי, איש העסקים שרכש את השליטה ב-BGI?

לפי הערכות, גורטובוי, כמו גרנובסקי לפניו, מעוניין לשים יד על קופות המזומנים הדשנות בפירמידת BGI ■ בקופת המזומנים של אמבלייז יש כ–40 מיליון דולר

ערן אזרן
ערן אזרן

גרגורי גורטובוי, איש העסקים האוקראיני שרכש את השליטה ב–BGI , אינו מוכר בישראל. אתמול מונה גורטובוי ליו"ר BGI והחברה הבת שלה אמבלייז, והוא צפוי לאייש בקרוב גם את תפקיד יו"ר ויליפוד.

לפי הדיווח לבורסה, גורטובוי מכהן כיו"ר בנק ההשקעות GHP Group, הפועל באוקראינה, וכן כיו"ר Platinum Bank. ב–2012 הוא כיהן כיו"ר בחברת התעופה SkyWays Technics, ובין 2010 ל–2013 שימש יו"ר בנק ההשקעות האוקראיני רנסנס קפיטל (Renaissance Capital). על פי הרישומים, לגורטובוי דוקטורט בכלכלה מהאוניברסיטה הלאומית לתעופה אזרחית.

במקביל למינוי כיו"ר, גורטובוי מינה את אבדייב אלכסנדר, עורך הדין שמלווה אותו באוקראינה כבר שנים רבות, כדירקטור ב–BGI. כמו כן, אמיל בודילובסקי - שנחשב מקורב לגרנובסקי - מונה לתפקיד מנכ"ל ודירקטור ב–BGI. בודילובסקי (45) מונה בתחילת דצמבר 2014 לתפקיד מנכ"ל ויליפוד, אבל נאלץ לעזוב את התפקיד בלחץ צבי ויוסף ויליגר, בעלי השליטה לשעבר בוויליפוד, שנותרו בתפקידי ניהול גם לאחר העברת השליטה. בודילובסקי יכהן גם כסמנכ"ל הכספים של BGI.

לפי הערכות, גורטובוי, כמו גרנובסקי לפניו, מעוניין לשים יד על קופות המזומנים הדשנות בפירמידת BGI. בקופת המזומנים של אמבלייז יש כ–40 מיליון דולר (סולו), בקופה של ויליפוד נותרו 50 מיליון שקל כמזומן והשקעות לטווח קצר (סולו), ובקופת המזומנים של החברה הבת ויליפוד אינטרנשיונל יש כ–200 מיליון שקל (נכון לסוף 2014).

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ