דלתא רוכשת את מותג האופנה P.J. Salvage מקליפורניה ב-37 מיליון דולר

P.J. Salvage הוא אחד מהמותגים של חברת לומוורקס אפרל. מחזור המכירות של הפעילות הנרכשת ב-2015 צפוי לעמוד על כ-25 מיליון דולר ■ אייזיק דבח, מנכ"ל דלתא גליל: "רכישת המותג תסייע לנו להגדיל את הפעילות הממותגת בפלח השוק הגבוה"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

חודשים ארוכים חיפשו בדלתא גליל תעשיות שימוש לקופת מזומנים גדושה, שהכילה נכון לסוף יוני סכום מוערך של כ-200 מיליון דולר, ונראה שכעת שמצאו לחלקה שימוש ראוי. יצרנית האופנה הישראלית, שבשליטת אייזיק דבאח (55%), הודיעה הבוקר (א') כי החליטה לרכוש את המותג P.J. Salvage ונכסים אחרים של לומוורקס אפרל (Loomworks Apparel), חברת הלבשה אמריקאית, בתמורה לכ-37 מיליון דולר.

לומוורקס נחשבת לחברת הלבשה קטנה יחסית. החברה, הפועלת מקליפורניה, משווקת הלבשת שינה, הלבשת פנאי, הלבשה תחתונה ואביזרים נלווים. החברה מחזיקה במותג P.J. Salvage, הנפוץ בחוף המערבי בארה"ב. "P.J. Salvage הוא מותג שמצליח להעביר בקלות את ההלבשה התחתונה אל הביגוד היומיומי", הסביר אייזיק דבח, מנכ"ל דלתא גליל, "רכישת P.J. Salvage תסייע לנו להגדיל את הפעילות הממותגת, ואנו מתכוונים למנף אותה להרחבת הנוכחות  אצל קמעונאים הנמנים על פלח השוק הגבוה (להבדיל מפלח השוק העממי, המרוכז ברשתות כגון וול מארט – ע"א)".

מחזור המכירות של הפעילות הנרכשת צפוי לעמוד ב-2015 על כ-25 מיליון דולר. לפי התוכנית של דלתא, הפעילות הנרכשת תשולב בפעילות של החברה הבת בארה"ב - Delta Galil USA. העסקה צפויה להיות מושלמת בסוף חודש יולי 2015. בדלתא הדגישו כי התמורה הסופית בעסקה כפופה לשינויים בהון החוזר ולהתאמות נוספות. כמו כן, דלתא עשויה לשלם עוד 3.75 מיליון דולר, בכפוף לעמידה ביעדי רווחיות שנקבעו בהסכם לשנים 2016 ו-2017.

דלתא, שנסחרת לפי שווי של כ-3 מיליארד שקל, היא אחת מהחברות הרווחיות בבורסת ת"א. מניית החברה זינקה ב-5 השנים האחרונות ב-460% - יותר מפי 10 מהתשואה של מדד ת"א 100 באותה התקופה. המניה עולה כעת בכ-1.6% נוספים. במהלך הרבעונים האחרונים מנסים בדלתא לאתר יעדים לרכישה, במטרה להמשיך ולשמור על קצבי הצמיחה הגבוהים שאפיינו את החברה בשנים האחרונות. ואולם, עד כה התקשו בחברה למצוא עסקת הולמת.

גם לאחר העסקה הנוכחית, דלתא ממשיכה לבחון רכישות נוספות, בעיקר באירופה, שוק שבו היא נהנית משולי רווחיות עבים. "אני מקווה שרכישת P.J. Salvage היא סנונית ראשונה, לקראת עסקות שיגדילו את הפורטפוליו שלנו", הדגיש יוסי חג'ג' סמנכ"ל הכספים בדלתא. " P.J. Salvage הוא מותג מוכר מאוד בלוס אנג'לס, שמתכתב עם הרוח של העיר. הרכישה תאפשר לנו להחזיק במותג לפלח השוק הגבוה, שהוא תחום רווחי וצומח". כיום, דלתא מחזיקה בכמה מותגים פרטיים, כשהמרכזיםן הם דלתא ואוויה (AVIA). בנוסף החברה מייצרת בזכיינות למותגים גדולים, בהם טומי הילפיגר, לה קוסט, קולומביה ואחרים.

בשנים האחרונות ביצעה דלתא כמה עסקות רכישה, שחלקן היו רחבות היקף. ב-2012 רכשה את מותג ההלבשה התחתונה הגרמני שיסר (Schiesser), שהיה בהליכי פירוק, תמורת כ-68 מיליון יורו. בהמשך רכשה גם את חברת האופנה לילדים ונוער, LittleMissMatched, שלה מחזור מעורך של כ-20 מיליון דולר.‏ ב-2013 ביצעה עסקה קטנה בישראל, ורכשה את לודג'יה רוטקס (מותג FIX) תמורת כ-7.5 מיליון שקל. לפני כשנתיים היא אף התמודדה על רכישת מותג היוקרה האיטלקי La Perla, במחיר מוערך של יותר מ-60 מיליארד יורו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker