דירקטוריון אלון רבוע כחול אישר לתמוך במגה ב-320 מיליון שקל - דור אלון תימכר

בעלי האג"ח של אלון רבוע כחול מאיימים: הגדלת הבטחונות או הסדר חוב חדש ■ מנכ"ל קבוצת אלון ויו"ר מגה, אביגדור קפלן: "אנחנו מדוממים בימים אלו חנויות כדי להפסיק לדמם"

מיכאל רוכוורגר

דירקטוריון אלון רבוע כחול אישר את מתווה התמיכה של אלון רבוע כחול במגה ב-320 מיליון שקל - ומעמיד את דור אלון למכירה.

אתמול דרשו בעלי איגרות החוב של אלון רבוע כחול  להגדיל את הבטחונות תמורת הזרמה של עד 220 מיליון שקל לחברה על מנת שתתמוך במגה.

אביגדור קפלן, יו"ר אלון רבוע כחול, באסיפת בעלי האג"ח
אביגדור קפלן, יו"ר אלון רבוע כחול, באסיפת בעלי האג"חצילום: עופר וקנין

היום (ב') צפויה פגישה בין הנאמן של מחזיקי האג"ח של קבוצת אלון הרמטיק לבין הנהלת החברה בראשות אביגדור קפלן. אם עד יום רביעי הקרוב, אלון לא תשיב בחיוב להצעה זו תתכנס אסיפה נוספת של מחזיקי האג"ח שבה תיבחר נציגות שתנהל מגעים מול החברה להסדר חוב חדש. היום, הציע קפלן לבעלי האג"ח לפרוע את מלוא יתרת החוב - כ-1.7 מיליארד שקל - תמורת ויתור על עמלת פירעון מוקדם של כ-17% מגובה החוב.

מוקדם יותר, אמר אביגדור קפלן מנכ"ל קבוצת אלון ואלון רבוע כחול, באסיפת בעלי האג"ח של אלון רבוע כחול: "דיברתי עם הנאמן והסברתי לו שקבוצת אלון תצטרך להגדיל את התמיכה באלון רבוע כחול מ-60 מיליון שקל ל-110 מיליון שקל - מעבר להשתתפות בהנפקת זכויות המתוכננת באלון רבוע כחול". קפלן דחה את טענות המוסדיים שלפיהם הוסתר מידע על מגה.

קפלן הוסיף: "אנחנו מדוממים בימים אלו חנויות כדי להפסיק להקיז דם. אני מוכן לפרוע את כל החוב לפני הזמן אם תוותרו על עמלת פירעון מוקדם. זה המחסום. מגה תוריד את העלויות (במטה ומול הספקים) ותהיה בסופו של התהליך נכס עם ערך. נבריא את החברה. 

על תווי הקנייה אמר קפלן: "אני שם סימן שאלה האם תווי קניה זה הדבר הנכון, בסיכומו של יום אני לא יודע אם יש האטה, נצטרך לבחון את זה יותר לעומק, אם תווי הקניה זה ברכה או לא. הרשת הרביעית למשל לא עובדת עם תווי קניה, והיא חיה טוב. אנחנו מממשים ופודים את תווי הקניה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker