כלל ביטוח סיימה את גיוס ההון בביקושים הגבוהים פי שניים מהמתוכנן

הביקושים בשלב המוסדי הגיעו לכמיליארד שקל ■ מתוך הביקושים צפויה החברה להיענות להזמנות בסכום כולל של 545 מיליון שקל בשלב זה, ו-105 מיליון שקל נוספים בשלב הציבורי

אסא ששון
שתפו בפייסבוק

חברת כלל ביטוח השלימה אתמול (ו') את שלב ההזמנות של הגופים המוסדיים בגיוס ההון המשני של החברה, על סך 650 מיליון שקל.   

הביקושים בשלב המוסדי הגיעו לכמיליארד שקל, סכום כפול מהתכנון בשלב המוסדי. מתוך הביקושים צפויה החברה להיענות להזמנות בסכום כולל של 545 מיליון שקל בשלב המוסדי. בהתאם לדרישות הרגולציה החברה מעמידה בשלב הציבורי עוד 105 מיליון שקל נוספים, מעבר לגיוס המוסדי.

החברה ביצעה את הגיוס בשתי סדרות אג"ח, צמודה ושקלית, באמצעות החברה הבת כללביט מימון בע"מ.

איזי כהןצילום: עופר וקנין

הביקושים של מוסדיים לסדרה הצמודה שפירעונה אפשרי החל ב-2025 עמדו על כ-533 מיליון שקל. הביקושים לסדרה השקלית שפירעונה הוא 2024 עמדו על 536 מיליון שקל.

החברה אישרה התחייבויות מוקדמות להזמנות של 221 מיליון לסידרה הצמודה, בריבית שנתית קבועה שלא תעלה על  2.48%+הצמדה (ריבית המשקפת מרווח של 1.81% נקודות בסיס מעל אג"ח ממשלתי למח"מ דומה)  .

לסדרה השקלית אושרה התחייבות מוקדמת של 324 מיליון שקל, בריבית שנתית קבועה שלא תעלה על 3.92% (ריבית המשקפת מרווח של 1.72% נקודות בסיס מעל אג"ח ממשלתי למח"מ דומה). המרווח הסופי לעניין חישוב מדרגת הריבית ייקבע בסוף יום המסחר הראשון באג"ח המונפק.

גיוס ההון בוצע במטרה לחזק את כרית ההון של החברה שכבר כיום משקפת רזרבות הון גבוהות של החברה, מתוך רצון ליהנות מסביבת הריבית הנמוכה ולהיערך באופן מיטבי להחלת משטר כושר פירעון כלכלי חדש במסגרת solvency 2. איגרות החוב דורגו בדירוג  Aa3 ע"י חברת הדירוג מדרוג.

קודם לגיוס פירסמה כלל ביטוח דיווח שהסביר כי היא צופה להשפעה בתוצאות החברה בעקבות הירידה בתשואות האג״ח. "הירידות המהותיות שחלו במהלך הרבעון השני של 2015 בשוקי איגרות החוב לטווח הבינוני והארוך (אשר מותנו בתקופה שלאחר תום הרבעון השני ועד מועד פרסום דו"ח זה) ההיחלשות של הדולר והיורו אל מול השקל, וכן העלייה של כ-1.1% במדד המחירים לצרכן שחלה ברבעון זה - התפתחויות אלה במשולב השפיעו באופן שלילי על התשואות הריאליות מהשקעות בתיק הנוסטרו של כלל ביטוח", כתבה החברה בדיווח.

עם זאת, הוסיפו בחברה כי "מנגד, העלייה שנרשמה בריבית חסרת הסיכון בישראל בטווח הבינוני והארוך, כפי שהיא באה לידי ביטוי בשוק איגרות החוב, בשיעור ממוצע של כ- 0.8% (ובתשואות הגלומות בנכסי החוב בתיקי הנכסים העומדים כנגד התחייבויות ביטוחיות), צפויה לגרום לקיטון בהתחייבויות ביטוח חיים שאינו תלוי תשואה וביטוחי סיעוד”. כאמור ההודעה של כלל ביטוח לא הפריעה לגיוס.

איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוח: "אנו שמחים וגאים על ביקושי המוסדיים בהנפקה, דבר המלמד על הבעת האמון של הגופים המוסדיים בישראל בכלל ביטוח, בחוסנה הפיננסי, בשיפור המתמשך בביצועיה העסקיים המצוינים ובפוטנציאל הגלום בה לטווח ארוך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker