גיוס אג"ח מוצלח לבנק לאומי: ביקוש של 5.8 מיליארד שקל

הבנק השלים הערב בהצלחה את השלב המוסדי של הנפקה של שתי סדרות אג"ח חדשות - לאומי 177 צמודת מדד ולאומי 178 שקלית ■ בשלב זה יגוייס סכום של 2.5 מיליארד שקל ובשלב הציבורי שיתקיים בימים הקרובים צפוי הגיוס לגדול עד ל-2.85 מיליארד שקל

מיכאל רוכוורגר

לאחר העדרות של כמה שנים, בנק לאומי חוזר לזירת הגיוסים בשוק אגרות החוב הקונצרניות. לאומי, המנוהל על ידי רקפת רוסק עמינח השלים הערב בהצלחה את השלב המוסדי של הנפקה של 2 סדרות אג"ח חדשות - לאומי 177 צמודת מדד ולאומי 178 שקלית (בריבית קבועה) המדורגות (אג"ח בדרגת פיקדון) AAA ע"י מעלות ו-Aaa ע"י מידרוג.

במהלך הגיוס נרשמו ביקושים של כ-5.8 מיליארד שקל, על ידי גופים מוסדיים מהגדולים במשק והבנק החליט בשלב זה לגייס 2.5 מיליארד שקל ובשלב הציבורי שיתקיים בימים הקרובים צפוי הגיוס לגדול עד ל-2.85 מיליארד שקל. מתוך הסכום, 1.5 מיליארד שקל יהיה בסדרה 177 ומילארד שקל בסדרה 178.

לאומי אג"ח 177 הנו בעל מח"מ (משך חיים ממוצע) של כ-4.9 שנים והריבית השנתית שיישאו איגרות החוב תעמוד על 0.59. הסדרה 178 בעלת מח"מ של כ-7.6 שנים והריבית השנתית שיישאו הנה 3.02%.

רקפת רוסק עמינחצילום: ניר קידר

התמורה שתתקבל מהגיוס תשתמש את לאומי למחזור חוב קיים ולמקורות מימוניים נוספיים. את הגיוס מובילים מטעם הבנק פרופ' דני צידון המשנה למנכ"ל, איתי בן זאב ראש חטיבת שוקי הון ולאומי פרטנרס חתמים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker