המפקח על הבנקים מרכך את מגבלות השכר על יושבי ראש הדירקטוריונים

על פי טיוטה שהפיץ קובע דודו זקן כי תגמול יו"ר הדירקטוריון יורכב מתגמול קבוע בלבד ■ תיקון נוסף שהמפקח הכניס בטיוטה השנייה שפורסמה הוא כי הבנקים יהיו רשאים לדרוש מנושא משרה השבה של בונוסים - "בנסיבות חריגות במיוחד"

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
סיון איזסקו

המפקח על הבנקים דודו זקן הפיץ טיוטה שנייה ומרוככת יותר של המגבלות על שכר יושבי ראש הדירקטוריונים במערכת הבנקאית. בטיוטת ההוראה המתוקנת, זקן הסיר את הגבלת השכר לסכום של כ-2 מיליון שקל (כנגזרת ממכפלה של שכר הדח"צים).

במקום זאת קבע זקן כי תגמול יו"ר הדירקטוריון יורכב מתגמול קבוע בלבד וכי "גובה התגמול הקבוע יקבע ביחס לאופן התגמול של יתר חברי הדירקטוריון בתאגיד הבנקאי, ובהתחשב בגודלו של התאגיד הבנקאי ובמורכבות פעילויותיו וכן בהתחשב בהיקף המשרה".

תיקון נוסף שהמפקח הכניס בטיוטה השנייה שפורסמה הוא כי הבנקים יהיו רשאים לדרוש מנושא משרה השבה של בונוסים - "בנסיבות חריגות במיוחד" וזאת בשונה מהטיוטה הראשונה שזקן פירסם ולפיה הבנק יהיה רשאי לדרוש השבה של בונוס בקרות שורה של אירועים שהוגרדו באופן רחב ואמורפי יותר.

כזכור, בשבוע שעבר הגיב איגוד הבנקים לכוונת המפקח להגביל את שכר יושבי הראש כשבין היתר האיגוד טען כי הפקח על הבנקים פעל בחוסר סמכות בענייני השכר. עוד טען האיגוד כי המגבלות הנוקשות בנושא שכר הבנקאים יקשו על הבנקים לגייס כוח אדם איכותי.

צילום: תומר אפלבאום

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker