נוירודרם גייסה 67 מיליון דולר בהנפקה שנייה של מניות

מחיר ההנפקה גבוה ב-70% ממחיר ההנפקה הראשונית של החברה ■ נוירודרם הנפיקה 4 מיליון מניות במחיר של 17 דולר למניה - שהיה גבוה ב-6.25% ממחיר המניה

יורם גביזון

חברת נוירודרם השלימה אמש (ד') גיוס של 67 מיליון דולר בהנפקה שנייה של מניות, במחיר שעולה ב-70% על מחיר ההנפקה הראשונית שלה. נוירודרם הנפיקה 4 מיליון מניות במחיר של 17 דולר למניה, שהיה גבוה ב-6.25% ממחיר המניה.

מניית נוירודרם קפצה ב-8.3% בעקבות ההנפקה, למחיר של 17.3 דולר למניה, שמשקף שווי של 357 מיליון דולר. נוירודם נתנה לחתמי ההנפקה, ג'פריס ו-Cowen, אופציה לרכוש עוד 590 אלף מניות במחיר ההנפקה. מימוש האופציה יגדיל את הגיוס ב-10 מיליון דולר. נוירודרם הנפיקה לראשונה את מניותיה בנאסד"ק בנובמבר 2014, וגייסה אז 45 מיליון דולר במחיר של 10 דולר למניה.

נוירודרם מתכננת להשתמש בתמורת ההנפקה כדי לממן את הניסויים הקליניים של שתי התרופות המובילות של החברה - NDO612H ו-NDO612L - לקראת אישור ברשות התרופות האירופית והאמריקאית.

נוירודרם, שמנוהלת בידי ד"ר עודד ליברמן, מפתחת תרופות שמטרתן היא לפתור בעיות בדרכי מתן טיפולים תרופתיים למחלות במערכת העצבים המרכזית. זאת, באמצעות שחרור מושהה של החומר הפעיל.

התרופה המובילה של נוירודרם היא NDO612H, לטיפול בחולי פרקינסון בשלב מתקדם. המוצר של נוירודרם הוא משאבה שמחקה את המנגנון של משאבת אינסולין לחולי סוכרת. היא תלויה על חגורה ומחוברת בצינור דק לבטן, שמזליף את התרופה במשך 24 שעות. הדור הבא של התרופה יהיה מבוסס על משאבת מדבקה.

נויורודרם נותנת מענה לכמה מהבעיות האופייניות לטיפול בחולי פרקינסון בשלב מתקדם - התפרקות והתפנות מהירה מהדם של החומר הפעיל בסטנדרט הטיפול הנוכחי לבודופה קרבידופה (Carbidopa) Levodopa). תופעה זו מקטינה את השפעת הטיפול התרופתי במתן אוראלי ככל שהמחלה מתקדמת, וגורמת לכך שפרק הזמן שבו הסימפטומים של המחלה, כמו רעד בזרועות וקשיון בשרירים, מתקצר והולך. המטופל סובל מתנודתיות חזקה ביכולתו המוטורית, וכן סובל מהופעתן של תנועות בלתי רצוניות שגורמות להפרעות תפקודיות ולבעיות חברתיות. NDO612H הראתה בניסויים קליניים שהיא מצליחה לשמור על רמה קבועה של החומר הפעיל לבודופה קרבידופה.

נוירודרם הודיעה לפני שלושה שבועות על התחלת ניסוי שנועד לבחון ישירות את יעילותה של התרופה שפיתחה בהשוואה לדואודופה, שהוא תמיסת ג'ל שכוללת את המרכיבים לבודופה וקרבידופה, ושניתנת בהזלפה ישירה למעי באמצעות ניתוח. זאת, בניגוד לתרופה של נוירודרם שניתנת במתן תת-עורי - ועל כן חשופה פחות לסיכון של זיהומים ונוחה יותר בשימוש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker