קבוצת אלון משיבה למחזיקי האג"ח: אין עילה לכנס אסיפה דחופה

ביום ראשון תכונס ישיבה של בעלי האג"ח שתעסוק בהשלכות המשבר ברשת מגה על קבוצת אלון

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"קבוצת אלון הפכה והפכה במכתבך עתיר המלל ולא מצאה בו כל נימוק לפנייה הבהולה של הנאמן לחברה, ובפרט להחלטתו לזמן אסיפה דחופה של מחזיקי האג"ח לשם קבלת החלטות בדבר הפעולות הנדרשות לשם הגנה על זכויותיהם", כך מגיבה עו"ד אפרת כראזי-גוף, שותפה במשרד עוה"ד ש.בירן והיועצת משפטית של קבוצת אלון, למכתב של מחזיקי האג"ח של אלון לחברה החייבת להם כ-1.7 מיליארד שקל.

ביום ראשון תכונס ישיבה של בעלי האג"ח שתעסוק בהשלכות המשבר ברשת מגה על קבוצת אלון. מגה נמצאת בבעלות אלון רבוע כחול שבשליטת קבוצת אלון, המנוהלת על ידי אביגדור קפלן.

קבוצת אלון מציינת כי: "כבר בפתח הדברים יצוין כי החברהדוחה מכל וכל את המור במכתבך (הכוונה למכתב ששלחו עוה"ד אלון בנימיני ורענן קליר, מ"ר), לרבות כל האמירות והרמיזות הכלולות בו בהתייחס לאחריות אישית החלה כביכול על נושאי משרה ודירקטורים בחברה (כאשר לא ברור בגין מה נטענת אחריות זו), בהתייחס להסתרת מידע מהנאמן ומחזיקי אג"ח וכן בהתייחס להתנהלות החברה ומנהליה בנושא הסדר מגה והשיקולים המניעים אותם".

אביגדור קפלן
אביגדור קפלןצילום: אוליביה פיטוסי

אלון מוסיפה במכתב כי "טענות אלו מתמיהות אף יותר לנוכח העובדה כי הן קודם לחתימתו של התיקון לשטר הנאמנות במאי 2015 והן לאחר חתימתו של התיקון לשטר נאמנות,מילאה החברה במלואן ובמועדן את התחייבויותיה על פי שטר נאמנות. יתרה מכך, החברה אף הקדימה את הפירעונות המוקדמים להם התחייבה במסגרת התיקון לשטר הנאמנות, כאשר במהלך חודש יוני 2015 פרעה החברה למחזיקי האג"ח סכום של כ-450 מיליון שקל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker