המוסדיים ממשיכים להאמין בריט 1: הקרן גייסה 154 מ' ש' עם ביקושים של פי 3

השלב הציבורי של הגיוס ייערך בשבוע הבא; בהנפקה השתתפו אלטשולר שחם, הראל, ילין לפידות, הפניקס, מיטב דש וגופים נוספים

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
עמרי זרחוביץ'

קרן ריט 1, שמשקיעה בנדל"ן מניב, דיווחה היום לבורסה כי גייסה כ-154 מיליון שקל בשלב המוסדי של הנפקת אג"ח, בו התקבלו ביקושים של כ-400 מיליון שקל. השלב הציבורי ייערך בשבוע הבא. תמורת הגיוס תשמש להמשך הרחבת וגיוון פורטפוליו הנכסים.

הנפקת האג"ח מבוצעת בדרך של הרחבת סדרה ד'. האג"ח הן צמודות למדד ל-5.9 שנים, והריבית שנסגרה במכרז עומדת על כ-1.85%. הגופים המוסדיים שהשתתפו בהנפקה הם אלטשולר שחם, הראל, ילין לפידות, הפניקס, מיטב דש וכן גופים נוספים. הגיוס הנוכחי מתווסף לגיוס של 203 מיליון שקל שגייסה החברה בפברואר, מתוכם כ-118 מיליון שקל בהרחבת סדרת אג"ח ד', והשאר בהנפקת מניות. כיום בעלי המניות הגדולים בקרן הם אלטושלר שחם שמחזיק בכ-10% ופסגות שמחזיק בכ-8%.

שמואל סיידצילום: עופר וקנין

יו"ר הקרן דרור גד אמר כי "אנחנו רואים בכך הבעת אמון חוזרת ונשנית של הגופים המוסדיים בריט 1 בפרט, ובאפיק ההשקעה של קרנות ריט בכלל".

החברה, שמנוהלת על ידי שמואל סייד, נסחרת לפי שווי של 1.74 מיליארד שקל, לאחר שעלתה ב-15% מתחילת השנה. בבעלות ריט 1 יש 28 נכסים מניבים בשווי של כ-2.9 מיליארד שקל. השנה ביצעה ריט 1 שלוש עסקות בולטות: הגדלת חלקה בבית פסגות בתל אביב תמורת כ-67 מיליון שקל, שהושלמה בחודש מאי. החברה מחזיקה כיום בכ-42% משטח המשרדים ובכ-55% מהחניון. בחודש פברואר הגדילה החברה את אחזקתה במרכז המסחר G בעפולה ל-80%, לאחר שרכשה יחד עם JTLV כ-51% מהמתחם מחברת גזית גלוב, תמורת 172 מיליון שקל. לפני כחודשיים השלימה החברה גם את רכישת חניון קרתא בירושלים תמורת 107 מיליון שקל.

ברבעון הראשון של השנה רשמה הקרן ההכנסות משכירות (NOI) של 50 מיליון שקל, גידול של 9% לעומת הרבעון הראשון של 2014. הצמיחה בהכנסות נובעת בעיקר מגידול במצבת הנכסים. עם זאת, ב-NOI מנכסים דומים נרשמה ירידה של 1.7%. הרווח הנקי עלה ב-4% והסתכם ב-37.6 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker