קרדן אן.וי מחזירה לחיים את האופציות של שוקי אורן, ותיתן לו מענק של 300 אלף דולר

החברה תכנס את בעלי מניותיה ב-25 באוגוסט 2015 כדי לאשר לאורן את מתן מענק

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

זמן קצר לאחר המינוי של שוקי אורן למנכ"ל קרדן אן.וי במאי 2012, קרסו מניות החברה, ו-2.2 מיליון האופציות שקיבל ל-2% מהונה במחיר מימוש של 6.13 שקלים למניה, הפכו לחסרות ערך. קרדן אן.וי, הנמצאת בשליטת יוסף גרינפלד, אבנר שנור ואיתן רכטר, מתכוונת לפצות את אורן בצניעות יחסית על עוגמת הנפש שנגרמה לו שלושה שבועות לאחר השלמת הסדר החוב.

קרדן אן.וי תכנס את בעלי מניותיה ב-25 באוגוסט 2015 כדי לאשר לאורן מתן מענק ל-2015 של 300 אלף דולר ברוטו. המענק יותנה בהשגת יעדים ספציפיים שיקבע דירקטוריון החברה. במועד שבו יתקבל אישור ועדת התגמולים של החברה לכך שהיעדים שהוצבו להענקת המענק אכן הושגו, דירקטוריון החברה יהיה רשאי לאשרו, בהתבסס על אישור האסיפה הכללית של בעלי המניות.

קרדן אן.וי תביא לאישור בעלי המניות תוכנית אופציות חדשה ל-2% מהון החברה. הרכיב המשמעותי בתוכנית האופציות החדשה הוא הפחתת מחיר המימוש והתאמתו לנפילה במחיר המניה. מחיר המימוש של האופציות הוא המחיר הממוצע של מניות החברה בבורסת יורונקסט באמסטרדם - 28.7 יורוסנט (1.19 שקלים); מחיר זה גבוה ב-3.3% בלבד ממחירה של מניית קרדן אן.וי בפתיחת המסחר אתמול, ונמוך ב-80.6% ממחיר המימוש של האופציות, לפי התוכנית הקודמת.

אורן יהיה זכאי לממש 50% מהאופציות החל בסוף דצמבר 2016, ואת יתרת האופציות - החל בסוף יוני 2018. אורן יהיה רשאי לבחור לממש את האופציות באחת משתי דרכים: תשלום מלוא מחיר המימוש כנגד הקצאת הכמות המלאה של המניות שינבעו ממספר האופציות שיממש אורן, או קבלת מניות בשווי שישקף את מרכיב ההטבה באופציות החדשות, כפי שמרכיב הטבה יחושב ביום מימושן.

מימוש האופציות כפוף לכך שאורן יכהן בתפקיד מנכ"ל קרדן אן.וי במועד ההבשלה. אם אורן יסיים את תפקידו עד לסוף יוני 2016, יפקעו האופציות, והוא לא יהיה זכאי לפיצוי. החברה לא פירסמה את ערך האופציות, לפי נוסחת בלק ושולס, אבל הערך עשוי להיות נמוך יותר מערכן לפי התוכנית הקודמת, שכן מחיר המניה ירד ב–80%, התנודתיות של המניה ירדה, ותקופת המימוש של האופציה ירדה מ–6 שנים ל–4 שנים.

שוקי אורןצילום: אייל טואג
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום