כלל ביטוח: חלק מההפרשות שבוצעו ברבעון הראשון יזקפו ברבעון הנוכחי לטובת החברה

החברה צפויה לגייס מחר כ-650 מיליון שקל ■ עם זאת, בחברה לא ידעו לציין את משמעות ההחזר על תוצאות החברה

אסא ששון
שתפו בפייסבוק

חברת הביטוח כלל ביטוח, המנוהלת בידי איזי כהן, צפויה לגייס מחר (ה') סך כולל של 650 מיליון שקל - באמצעות הנפקת שתי סדרות אגרות חוב חדשות. לקראת ההנפקה, דיווחה היום כלל ביטוח כיצד יושפעו דו"חותיה הכספיים בעקבות התנודות בשוקי האג"ח.

"הירידות המהותיות שחלו במהלך הרבעון השני של 2015 בשוקי אגרות החוב לטווח הבינוני והארוך (אשר מותנו בתקופה שלאחר תום הרבעון השני ועד מועד פרסום דו"ח זה) ההיחלשות של הדולר והאירו אל מול השקל, וכן העלייה של כ-1.1% במדד המחירים לצרכן שחלה ברבעון זה - התפתחויות אלה במשולב השפיעו באופן שלילי על התשואות הריאליות מהשקעות בתיק הנוסטרו של כלל ביטוח", כתבה החברה בדיווח.

עם זאת, הוסיפו בחברה כי "מנגד, העלייה שנרשמה בריבית חסרת הסיכון בישראל בטווח הבינוני והארוך, כפי שהיא באה לידי ביטוי בשוק איגרות החוב, בשיעור ממוצע של כ- 0.8% (ובתשואות הגלומות בנכסי החוב בתיקי הנכסים העומדים כנגד התחייבויות ביטוחיות), צפויה לגרום לקיטון בהתחייבויות ביטוח חיים שאינו תלוי תשואה וביטוחי סיעוד".

איזי כהןצילום: עופר וקנין

התוצאה היא שבמידה ניכרת, הפרשה בסך של כ-650 מיליוני שקל לפני מס, שבוצעה ברבעון הראשון של 2015 בגין ירידת ריביות ההיוון שאירעה ברבעון האמור, תיזקף לטובת החברה. בנוסף, השינויים האמורים בשווקים ברבעון השני של 2015 הובילו לרישום של תשואה ריאלית שלילית בתיק הנכסים כנגד הפוליסות המשתתפות ברווחים - דבר שצפוי לקזז, באופן חלקי (בסך של כ-100 מיליוני שקל), את דמי הניהול המשתנים שנגבו מתחילת השנה.

בדו"ח ציינה החברה עוד כי היא אינה יכולה להעריך את ההשפעה המצטברת של השינויים האמורים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker