שרון שפורר

בעיצומה של סערה סביב האופן שבו מנוהלים מכרזים בשירות הציבורי העלה שלשום משרד האוצר פוסט בדף הפייסבוק שלו הממחיש כיצד תופרים ג'וב בשירות המדינה ומאיישים מועמד לתפקיד עוד לפני שהמכרז הסתיים.

"כל סוף הוא התחלה חדשה", נכתב שם. "מזל טוב שירה ובהצלחה ליוני. הממונה על התקציבים אמיר לוי הודיע היום על מינוי שירה גרינברג לסגנית הממונה לתחומי התקשורת, התיירות, התעשיה, ההשכלה הגבוהה והמדע. שירה תחליף בתפקיד את יוני רגב שהודיע על רצונו לסיים את תפקידו, זאת בכפוף לתנאי המכרז".

ההערה הזו בסוף נראתה מעט חשודה. ממתי כאשר מאחלים בהצלחה לאדם שעוזב מקום עבודה ומזל טוב למי שמחליפה אותו מציינים כי זה בכפוף לתנאי המכרז. ולמי התייחסה ההערה הזו - ליוני או לשירה?

בהודעה על המינוי שהועברה לעיתונות חזר על עצמו הנוסח המוזר הזה. רגב, נכתב שם, פורש מהאוצר בכפוף לעמידה בתנאי המכרז לתפקיד סגן הממונה. ונוספה לו הערה מוזרה לא פחות מצד ישראכרט שהתייחסה למינוי ובישרה בין היתר ש"חוזה העסקתו של רגב הסתיים".

הפוסט המוזר בדף הפייסבוק של האוצר לא חמק מעיניהם של אנשי התנועה למען איכות השלטון. בתגובה לפוסט על סגן הממונה היוצא ומחליפתו הם כתבו: "מזל טוב לשירה ולמשרד האוצר. אנחנו רק שאלה: איך אפשר להכריז על קבלה לתפקיד 'בכפוף לעמידה בתנאי מכרז'? לא התבלבלתם? נשמח לקבל תשובה".

התגובה של התנועה למען איכות השלטון קיבלה כמעט פי שלושה לייקים מהפוסט של האוצר, אבל זה לא נגמר בכך. התנועה לאיכות השלטון העלתה פוסט בנושא בעמוד שלה שזכה למאות שיתופים. האוצר זכה לקיתונות של ביקורת: "אז למה בכלל לעשות מכרז", שאלו בתגובות, או "איך אפשר למנות אדם לתפקיד שיצא עליו בדיוק מכרז?".

פנינו לאגף התקציבים במשרד האוצר כדי לנסות ולהבין מה קרה שם. כיצד הכריזו על מינויה של שירה גרינברג לתפקיד מבלי שנערך עדיין המכרז. שאלנו באותה הזדמנות כיצד זה שיוני רגב, סגן הממונה הפורש, כבר סיכם עם ישראכרט כי יתחיל לעבוד בחברה ללא  תקופת צינון?

אמיר לויצילום: עופר וקנין

מהאוצר נמסר לנו כך: "שירה גרינברג תמלא את מקומו של יונתן רגב. במקביל יחלו בהליכי פרסום מכרז בהתאם לכללים. שאלת הצינון בעניינו של רגב, אם בכלל, נבחנת בימים אלו מול נציבות שירות המדינה כמקובל. יובהר כי לא היה ליונתן כל קשר לקבוצת ישראכרט, או לתחומי פעילותה, במהלך תפקידיו השונים במשרד האוצר".

במקביל פירסם אתמול האוצר פוסט נוסף בפייסבוק בו נכתב: "בהמשך להודעה בעניין שירה גרינברג אנו מבקשים להבהיר: עיקר עבודתו של יוני רגב, ששימש עד כה כסגן הממונה על התקציבים, תוטל בתקופה הקרובה על שירה. במקביל אגף התקציבים יפרסם מכרז בהתאם לכללים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker