אינסייטק תקבל שיפוי 
מ-5 חברות ביטוח בארה"ב

היעדר כיסוי ביטוחי בשוק האמריקאי היה אחד הגורמים העיקריים לכישלון המסחרי של אינסייטק

יורם גביזון

מניית אלביט טכנולוגיות עלתה אתמול ב-5.3% לשווי חברה של 84 מיליון שקל, לאחר שחברת אינסייטק - שמוחזקת בידי אלביט טכנולוגיות (29%) - דיווחה על קבלת שיפוי ביטוי שעשוי להרחיב את נוכחותה בשוק האמריקאי.

החברה, שפיתחה את טכנולוגיית MRgFUS לטיפול לא פולשני בגידולים שפירים ברחם בגרורות סרטניות בעצמות ובמחלות תפקודיות של מערכת העצבים המרכזית, הודיעה שחמש חברות ביטוח רפואי אמריקאיות נוספות עידכנו את מדיניות הפוליסה שלהן לגבי טיפולים בטכנולוגיית MRgFUS - כך שתכלול כיסוי לטיפולי אולטרה־סאונד ממוקד מונחה MRI לכאב שנגרם כתוצאה מגרורות סרטניות בעצמות.

חברות הביטוח האמריקאיות BCBS מסצ'וסטס, BCBS Mississippi ,Wellmark BCBBS ,BC Idaho ,BCBS Arizona מספקות כיסוי ביטוחי ליותר מ–6.2 מיליון חברים. להערכת אינסייטק, עדכון מדיניות הביטוח יאפשר גישה של המבוטחים לטיפול בכאבים שנגרמים מגרורות סרטניות בעצמות באמצעות מערכת ExAblate של אינסייטק, כאופציה טיפולית שאושרה בידי רשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA).

מנכ"ל אינסייטק, קובי וורטמן
מנכ"ל אינסייטק, קובי וורטמן צילום: אריאל שליט

אינסייטק קיבלה באוקטובר 2012 את אישור ה-FDA להשתמש במערכת ExAblate לטיפול בכאב שנגרם מגרורות סרטניות בעצמות בחולים שלא הגיבו, או אינם מתאימים, או מסרבים, לטיפול בהקרנות. גרורות בעצמות נוצרות כשתאים סרטניים מתנתקים מגידול המקור ופולשות לעצם. על פי האגודה האמריקאית למלחמה בסרטן, 65% ממקרי סרטן השד והערמונית מתפשטים לגרורות בעצמות, ועד 30% ממקרי סרטן הריאות, שלפוחית השתן ובלוטת התריס. על פי הערכות, עד 30% מהחולים שסובלים מגרורות סרטניות בעצמות אינם מתאימים לטיפול באמצעות הקרנות. 920 אלף חולים חדשים במדינות ה-G7 סובלים מגרורות סרטניות ו–65%–75% מהם יסבלו מכאב ויזדקקו לטיפול כלשהו.

היעדר כיסוי ביטוחי בשוק האמריקאי היה אחד הגורמים העיקריים לכישלון המסחרי של אינסייטק, שצברה הפסד של 248 מיליון דולר מהקמתה ועד היום, לאחר שהושקעו בה 295 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker