לידר שוקי הון יקבל מהחברה האם 1.5 מיליון שקל בגין התקשרות עם ספק

בית ההשקעות דיווח כי במסגרת פגישה עם אחד מספקיו, התגלה לו כי החל מ–2006 העביר אותו ספק (ששמו לא מופיע בדיווח) לחברות השולטות בחברה סכומים שנגזרו מהיקף התשלומים של לידר שוקי הון לספק, בגין שירותים שנתן לחברה

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

בית ההשקעות לידר שוקי הון שבשליטת לידר החזקות והשקעות בראשות צחי אפלויג דיווח אתמול לבורסה כי במסגרת פגישה עם אחד מספקיו בתחילת החודש, התגלה לו כי החל מ–2006 העביר אותו ספק (ששמו לא מופיע בדיווח) לחברות השולטות בחברה סכומים שנגזרו מהיקף התשלומים של לידר שוקי הון לספק, בגין שירותים שנתן לחברה. עד 2010 היו יצחק שרם ויאיר פודים (המכהן עדיין כיו"ר) בעלי השליטה בבית ההשקעות, וכיום בעלת השליטה היא משפחתו של דן דוד.

לידר שוקי הון, המנוהל על ידי עמית ורדי, מציין בדיווח כי ראשי החברה לא היו מודעים לנושא זה עד לפגישה בתחילת החודש עם הספק, וכי לאחר מכן דיווחו על כך לוועדת הביקורת של הדירקטוריון.

עמית ורדי, מנכ"ל לידר שוקי הוןצילום: יח"צ

לפי הערכה ראשונית, התשלומים לבעלי השליטה החל ב–2006 ועד סוף 2014 מסתכמים ב–3 מיליון שקל. כמו כן צוין בדיווח שלידר החזקות הודיעה ללידר שוקי הון כי בשל העובדה שלאחר שהועברה הזכות לקבלת כספים מהספק מבעלת השליטה הקודמת החל ב–2011, התקשרות זו עם הספק לא הובאה לאישור בחברה כעסקה שבה לבעל שליטה יש עניין אישי. זאת, בשל אי־מהותיות של הסכום לפעילות לידר החזקות ולאור היקף החזקתה של לידר החזקות בחברה (כ–46%), כשלידר החזקות ציינה בדיווח כי מדובר כנראה בטעות שנעשתה בתום לב.

בעקבות כך, תשיב לידר החזקות ללידר שוקי הון כ–1.5 מיליון שקל בגין ההתקשרות מ–2011. במקביל ציינה לידר שוקי הון כי היא סיכמה על המשך ההתקשרות עם הספק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker