אחרי גיוס הענק: פורטיסימו במו"מ לרכישת פישמן הנדסה תמורת כ-160 מ' ד'

סכום העסקה כולל חוב לבנקים של כ-50 מיליון דולר אותו תיטול פורטיסימו על עצמה במידה שתשלים את העסקה

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

חודשיים וחצי אחרי שהשלימה גיוס גדול של 470 מיליון דולר, הקרן הרביעית של קרן ההשקעות הפרטיות פורטיסימו קפיטל מתקרבת להשקעה ראשונה.

פורטיסימו, בהנהלת יובל כהן, מנהלת מגעים מתקדמים לרכישת חברת פישמן טכנולוגיות תרמיות (פישמן הנדסה לשעבר) תמורת כ-160 מיליון דולר (כ-600 מיליון שקל). סכום זה כולל חוב לבנקים של כ-50 מיליון דולר שאותו תיטול פורטיסימו על עצמה במידה שתשלים את העסקה.

פורטיסימו קבלה תקופת בלעדיות של 30 יום לביצוע העסקה, ובימים אלה היא משלימה את בדיקות הנאותות.

יובל כהןצילום: אייל טואג

בעלי מניות הגדולים הם קבוצה בראשות קרן טנא, לאומי פרטנרס (זרוע השקעות ריאליות שבבעלות בנק לאומי) ומוסדיים נוספים המחזיקים בכ-54% ממניות החברה לצד מרדכי פישמן ואילנית כהן וקרן המנוף אוריגו, המנוהלת על ידי גבי טרבלסי.

פישמן טכנולוגיות נחשבת לאחת החברות הגדולות בישראל בתחום ייצור חלפים לתעשיית הרכב. החברה מציגה בשנים אחרונות שיפור עקבי בתוצאות כשבפורטיסימו צופים כי היא עדיין לא ניצלה את מלוא הפוטנציאל הטמון בה.

לפי הערכות החברה סיימה את 2014 עם הכנסות של כ-65 מיליון דולר, EBITDA (רווח תפעולי תזרימי בניכוי הוצאות מימון,מיסים,פחת והפחתות) של כ-24 מיליון דולר ורווח נקי של כ-12 מיליון דולר. לפני כשנה וחצי בנק ההשקעות רוטשילד ניסה לקדם את הליך המכירה של החברה לפי שווי גבוה של כ-200 מיליון דולר, אך המהלך הזה לא קרם עור וגידים.

הקרן הרביעית של פורטיסימו תתמחה בטיפול בחברות ישראליות במצבים מיוחדים ותתמקד בעיקר בחברות טכנולוגיות ותעשייתיות בוגרות עם פוטנציאל לצמיחה. אסטרטגיית ההשקעה של פורטיסימו מתמקדת בהובלה אקטיבית של חברות ישראליות בעלות פעילות גלובלית הזקוקות מידית לשינוי משמעותי ולהגברת הפעילות.

בין המשקיעים בקרן הרביעית נמנים מוסדות פיננסיים ישראלים, משקיעים מוסדיים גדולים מארה"ב ואירופה, לרבות קרנות פנסיה תאגידיות וציבוריות, קרנות השקעה גלובליות, בתי השקעות וחברות ביטוח.

עד היום גייסה פורטיסימו כמיליארד דולר במסגרת ארבע קרנות: הקרן הראשונה גייסה 80 מיליון דולר ב-2004, הקרן השנייה גייסה 110 מיליון דולר ב-2008, הקרן השלישית גייסה 265 מיליון דולר ב-2012 והקרן הרביעית הנוכחית גייסה 470 מיליון דולר.

בין האקזיטים הבולטים של פורטיסימו: הנפקת קורנית דיגיטל, סודהסטרים, מכירת נור מקרופרינטרס ל-HP היולט פאקרד שער,מכירת חברת קדנט לחברת אליין (Align) ומכירת חברת AOD לקרן השקעות פרטית בארה"ב.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ