עמרי זרחוביץ'

קרן ההשקעות הפרטית פרנסיסקו פרטנרס האמריקאית השלימה את רכישת החברה הישראלית קליקסופטוור והיא נמחק מהמסחר בנאסד"ק. החברה, שתמשיך לפעול כחברה פרטית, תעשה זאת בלי מייסד החברה והמנכ"ל פרופ' משה בן בסט, שעוזב את החברה.

החברה הודיעה היום כי בן בסט, שהקים את החברה ב-1996, יישאר חבר במועצת המנהלים של החברה, וישמש כיועץ לחברה ויסייע בהשגתן של המטרות האסטרטגיות ויעדי הצמיחה שלה. פול אילס, שותף בפרנסיסקו פרטנרס, מונה לתפקיד מנכ"ל קליקסופטוור, שהיא ספקית פתרונות ניהול כוח אדם ואופטימיזציה של מערכי שירות. "יחד עם כניסתה של קרן פנסיסקו פרטנרס כבעלים החדשים של החברה, הגעתי למסקנה כי זה הזמן הנכון להעביר את שרביט ההובלה למחליפי. לקליקסופטוור נשקף עתיד מזהיר ואני מצפה להמשיך ולסייע לחברה גם בעתיד", אמר בן בסט.

משה בן בסט
משה בן בסטצילום: תומר אפלבאום

לקליקסופטוור יש כ-730 עובדים בעולם, מהם 350 בארץ ונכון לעכשיו לא מתוכננים קיצוצים. "בכוונתנו לחזק את השותפות עם כל עובדי קליקסופטוור במטרה לבנות חברה אשר תספק לחוג לקוחותיה את הפתרונות הטובים ביותר מסוגם", אמר מאט ספצלר, שותף בפרנסיסקו פרטנרס. "אנו מרוצים מאד מפוטנציאל הצמיחה הגדול של קליקסופטוור בשוק, ונמשיך לתמוך בחברה בדרכה לבסס ולהרחיב את מעמדה המוביל בשוק, עם המעבר לפתרונות ענן", הוסיף.

רכישת קליקסופטוור בוצעה תמורת 438 מיליון דולר במזומן, המשקף מחיר של 12.65 דולר למניה. על הרכישה הודיעה החברה לראשונה בסוף אפריל 2015, ומחיר הרכישה שיקף פרמיה של כ-45% על מחיר הסגירה הממוצע של מניית החברה בשלושת החודשים שלפני כן. בזמן הרכישה נסחרה החברה בשווי של 420 מיליון דולר.

פרנסיסקו פרטנרס היא קרן המתמחה בהשקעות בהיי־טק, בעיקר בארה"ב ובבריטניה. פרנסיסקו פרטנרס נוהגת לרכוש חברות ולהשביח אותן במשך כחמש שנים. הקרן פתחה באחרונה נציגות בישראל שבראשה עומד ערן גורב, לשעבר מנכ"ל אלווריון.

קליקסופטוור יוצגה בעסקה על ידי משרד עוה"ד עמית פולק מטלון ושות', שמשמש כיועץ המשפטי של קליקסופטוור בישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker