הקופקסון הגנרי כבר משפיע לרעה על מכירות תרופת הדגל של טבע

הנתח של קופקסון 40 מיליגרם מכלל המרשמים החדשים לתרופה ירד מ-65.3% ל-53.7% בתוך שבוע מכניסת הגרסה הגנרית של מומנטה/סנדוז

יורם גביזון
יורם גביזון

השבוע הראשון לשיווק הקופקסון הגנרי (Glatopa), שפותחה בידי החברות מומנטה וסנדוז, כבר מעורר סימני שאלה בנוגע לעתידה של התרופה שסיפקה לטבע 47% מהרווח התפעולי ברבעון הראשון של 2015.

מספר המרשמים לקופקסון לטיפול בטרשת נפוצה הן בגרסת המקור של טבע והן בגרסה הגנרית של מומנטה / סנדוז ירד ב–1,400, כלומר ב–10%, בהשוואה למספר המרשמים לתרופה בשבוע ממוצע.

הנתח של המרשמים לגרסה החדשה של קופקסון (שניתנת שלוש פעמים בשבוע בזריקה של 40 מיליגרם, בהשוואה לגרסה הוותיקה של התרופה שניתנת בזריקה אחת ליום ובמינון של 20 מיליגרם) מכלל המרשמים (לתרופה המקורית ולגרסה הגנרית) עלה ל-69.2%. מספר המרשמים החדשים לקופקסון ירד ב–8%.

הקופקסון במפעל טבעצילום: עופר וקנין

ואולם החדשות המדאיגות מבחינתה של טבע הן שנתח השוק של קופקסון 40 מיליגרם ירד מהותית מ–65.3% ל–53.7% מכלל המרשמים החדשים לתרופה (הן של תרופות המקור והן של הגרסה הגנרית).

ד"ר רוני גל, אנליסט בכיר בברנסטיין, מציין שנתונים אלו עלולים להיות אינדיקציה לסיכון מהותי כבר בטווח הקצר של החזרת מטופלים שעברו לגרסת קופקסון 40 מיליגרם לגרסה הגנרית של התרופה הוותיקה.

טבע השיקה את הגרסה החדשה של קופקסון במינון של 40 מיליגרם, שמוגנת בפטנט עד 2030, והעבירה אליה 68% מהמטופלים עד להשקת הגרסה הגנרית לתרופה הוותיקה במינון של 20 מיליגרם, שהפטנט עליה כבר פקע. מטרת המהלך של העברת המטופלים לגרסה החדשה היתה להגן על נתח גדול ככל האפשר של מכירות קופקסון (3.2 מיליארד דולר בארצות הברית ב–12 החודשים שהסתיימו במארס 2015) מתחרות גנרית. הנתון שמצטט ד"ר גל עלול לרמז על כך שחברות ביטוח לוחצות על מטופליהם לעבור ל–Glatopa, הגרסה הגנרית של קופקסון ה"ישן", שנמכרת בהנחה של 15% בהשוואה לתרופת המקור.

ד"ר גל מעריך, עם זאת, שטבע נתנה הנחות מהותיות כדי להגן על מכירות הקופקסון בגרסת 40 מיליגרם, כך שעל אף שניתן לצפות לכרסום בנתח השוק שלה, נתוני המרשמים החדשים מציגים תמונה מוגזמת של השפעת ההשקה של Glatopa על מכירות קופקסון 40 מ"ג.

הבעיה של המתחרה: כושר הייצור

ד"ר גל מציין, כי אם חלק מחברות הביטוח הרפואי ימנעו ממבוטחיהן לרכוש את הקופקסון בגרסת 40 מיליגרם, כי אז כבר בתוך זמן קצר צפויה ירידה חדה בנתח השוק של קופקסון 40 מיליגרם מכלל המרשמים החדשים לתרופה.

גל מזכיר, עם זאת, שיקול נוסף שעלול למנוע מחברות הביטוח הרפואי לעשות זאת בטווח הקצר. לדבריו, מומנטה הודתה שאין בידיה כושר ייצור גדול מספיק לנגוס בנתח של 50% ממכירות קופקסון בגרסת 20 מיליגרם עד למחצית הרבעון הרביעי של 2015. אלא אם היא שיקרה, אין ביכולתה להגיע עד אז לנתח גדול מ–15% מהשוק הכולל לקופקסון. על כן, חברות הביטוח הרפואי, ביודען זאת, יימנעו מלחסום ממבוטחיהן את הגישה לקופקסון של 40 מיליגרם.

בתוך כך, הודיעה חברת ANI Pharma כי רכשה מטבע את תיקי הרישום ל–22 תרופות גנריות תמורת 25 מיליון דולר ותמלוגים ממכירותיהן העתידיות. השוק הכולל של 22 התרופות שיימכרו ל–ANI Pharma הסתכם ב–650 מיליון דולר ב–12 החודשים האחרונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker