קרן הליוס היא שרכשה מסאנפלאואר 5 מתקנים סולאריים ב–38 מיליון שקל

סאנפלאואר תמכור שני מתקנים בינוניים שהספקם המצרפי מגיע ל–5.5 מגה־ואט ושלושה מתקנים קטנים שהספקם הכולל 1.5 מגה־ואט

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

קרן הליוס, שמנוהלת על ידי נמרוד גור וארז גיסין, היא הרוכשת של חמישה מתקנים פוטו־וולטאיים שהספקם הכולל 7 מגה־ואט מחברת סאנפלאואר תמורת 38 מיליון שקל. סאנפלאואר תמכור שני מתקנים בינוניים שהספקם המצרפי מגיע ל–5.5 מגה־ואט ושלושה מתקנים קטנים שהספקם הכולל 1.5 מגה־ואט.

קודם לרכישת הפרויקטים מסאנפלאואר התמודדה קרן הליוס, ונכשלה, על רכישת 11 מתקנים פוטו־וולטאיים מסופרגז, שנמכרו תמורת 175 מיליון שקל לחברת ערבה פאואר בינואר 2015 ועל רכישת מתקנים פוטו־וולטאיים מחברת סאנפאואר שנמכרו לשותפות של אנלייט וקרן נוי תמורת 157 מיליון שקל ביולי 2013.

לקרן הליוס פרויקטים פוטו־וולטאיים שהספקם הכולל גדול מ–40 מגה־וואט. הקרן גייסה 320 מיליון שקל בנובמבר 2013 ממשקיעים מוסדיים בין היתר מחברות הביטוח מגדל, מנורה, איילון וקרן הפנסיה גילעד. הליוס היא קרן השקעות פרטיות שמקום מושבה בישראל. מטרתה היא להשקיע בחברות המייצרות אנרגיה מתחדשת בפרויקטים בישראל ובאירופה, בעיקר בפרויקטים של אנרגיה סולארית ואנרגיית רוח. הליוס מנהלת הון של יותר מ–100 מיליון דולר. הקרן חולשת על יותר מ–40 מגה־ואט של פרויקטי Solar PV ורוח בישראל, באיטליה וברומניה.

מדיניות ההשקעות של הקרן היא השקעה תחת מודל בעלות בפרויקטים מגוונים של טכנולוגיות אנרגיה מתחדשת. הקרן משקיעה רק בחברות עם מוכחות טכנולוגית ברמה של AAA, כדי למזער את הסיכון הטכנולוגי. הליוס יכולה להשקיע עד 50% מהקרנות שלה בתחום האנרגיה המתחדשת שהיא לא פוטו־וולטאית ועד 50% בשווקים הבינלאומיים, בהתאם להזדמנויות עסקיות.

הקרן אמורה לייצר לשותפים בפרויקטים תיק מפוזר של פרויקטים בשלבי ההקמה הראשוניים. שלב זה מאופיין בסיכון גבוה, אך הפיזור בין הפרויקטים אמור להפחית את הסיכון. הקרן הוקמה ב–2010 בידי גור, שהיה שותף מייסד בפרסיד, קרן השקעות בתחום הקלין־טק שהוקמה בשיתוף הקרנות פיטנגו ואוורגרין. גור היה יו"ר בחברת ה–EPC סולארפאוור. גיסין היה שותף מייסד בבראק קפיטל תשתיות, שמשקיעה בתחומי המים והאנרגיה בסין.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker