פז תחלק דיווידנד של 250 מיליון שקל לבעלי המניות

לאחר החלוקה יישארו בקופת החברה 782 מיליון שקל ■ מבין המוסדיים שייהנו הכי הרבה מהדיווידינד: עמיתי מגדל שיקבלו 17.4 מיליון שקל

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
שלי אפלברג
שלי אפלברג

חברת פז שבשליטת צדיק בינו הודיעה היום (ד') כי תחלק החודש דיווידנד של 250 מיליון שקל לבעלי המניות. לאחר החלוקה יישארו בקופת החברה 782 מיליון שקל.

פז פועלת בתחומי האנרגיה, הקמעונות והתעשייה, ונסחרת במדד ת"א 25 לפי שווי שוק שיא של כ-6.03 מיליארד שקל. זאת לאחר שמנייתה עלתה מתחילת השנה בכ-17.5%.

בדו"חות של הרבעון הראשון של 2015 דיווחה פז כי הרווח הנקי המתואם זינק הראשון של בכ-215% לעומת הרבעון המקביל לכ-167 מיליון שקל - רווח הגבוה יותר מהרווח שהציגה פז בשנת 2014 כולה. הרווח התפעולי המתואם של חטיבת הזיקוק הסתכם ברבעון הראשון בכ-161 מיליון שקל, לעומת הפסד של כ-6 מיליון שקל ברבעון המקביל.

צדיק בינוצילום: מוטי קמחי

בעקבות החוק לצמצום הריכוזיות במשק, המתייחס בין השאר להפרדה בין החזקות ריאליות לפיננסיות מהותיות, בינו יצטרך במהלך 5 שנים הקרובות להחליט האם הוא מוכר את הבנק הבינלאומי או את פז, או שבסופו של דבר ימכור את שניהם.

המערכת של חברת סטוקר, העוקבת אחר החזקות המוסדיים המנהלים את קופות הגמל וקופות ההשתלמות, חושפת מי הן הקופות אשר ייהנו הכי הרבה מהדיווידנד של 250 מיליון שקל אשר יחולק.

עמיתי מגדל ייהנו מ-17.4 מיליון שקל מכספי הדיווידנד. עמיתי הפניקס ייהנו מ-10.6 מיליון שקל מכספי הדיווידנד. עמיתי עמיתים יקבלו 8.8 מיליון שקל, עמיתי מיטב דש יקבלו 8.3 מיליון שקל, עמיתי מנורה יקבלו 7.5 מיליון שקל, עמיתי הראל יקבלו 7.3 מיליון שקל, עמיתי כלל 6.9 מיליון שקל, עמיתי ילין לפידות 5 מיליון שקל ועמיתי פסגות 3 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker