סקירת מסחר

הבורסה ננעלה בירידות קלות; האג"ח הממשלתיות עלו בחדות

ת"א 25 נחלש ב-0.2% ■ טאואר איבדה 5.4 ומזור רובוטיקה התחזקה ב-6.7% ■ האג"ח הממשלתית לעשר שנים עלתה ב-1.62%

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

המסחר בתל אביב ננעל היום (ג') בירידות שערים קלות על רקע ירידות בבורסות וול סטריט.

ת"א 25 נחלש ב-0.2% ונקבע על 1,655 נקודות ת"א 100 נסגר כמעט ללא שינוי על 1,425 נקודות; מדד הבנקים ירד ב-0.1%. מדד הנדל"ן עלה ב-0.1%. מדד  התקשורת איבד 1%, לאחר שאתמול התחזק ב-2.1%. מדד הנפט והגז  שנפל אתמול ב-1.7% על רקע דיון סוער בוועדת הכלכלה בנושא יצוא הגז, עלה היום ב-0.8% על רקע ירידות חדות במחירי הנפט בעולם. מדד הביומד עלה ב-0.9%.

מניות שבלטו במסחר: טאואר איבדה 5.4%, בזק ירדה ב-1.3%. כיל איבדה גם היא 1.3%.

בגזרה הסולידית, מדדי התל בונד (20, 40 ו-60) נסחרו בעליות שערים של 0.31%-0.49%. מדד תל בונד שקלי התחזק ב-0.39%. אג"ח ממשלתי שקלי מסוג שחר לעשר שנים עלתה ב-1.62% והתשואה עליה נפלה ל-2.38%. אג"ח ממשלתי צמוד מסוג גליל שמועד פדיונו ספטמבר 2023 עלתה ב-0.98% והתשואה עליה ירדה ל-0.41%.

עומר קופילוב, האסטרטג הראשי של USG Capital הסביר כי "תוצאות משאל העם ביוון מביאות את יוון ואירופה לבחירה בין אופציה גרועה לאופציה גרועה ביותר. לא יוכל לשרוד עוד שנים רבות ללא איחוד פיסקאלי, איחוד מוניטרי אינו מספיק.

"משאל העם ביוון טורף את הקלפים המוניטריים של כל הבנקים המרכזיים ברחבי העולם וכולם ימתינו בסבלנות כדי לבחון את השתלשלות האירועים. אלה שטוענים כי אין השפעה משמעותית על המערכת הבנקאית טועים ומטעים, מאחר וההשפעה האמיתית היא לא בקריסה נקודתית של בנק זה או אחר, אלא בערעור האמון במערכת הבנקאית כפי שהתרחש במשבר 2008. ברור כי במשבר הסאב-פריים לא קריסת ליהמן ברדרס עצמה היא שהובילה להחרפת המשבר, אלא החשש מקריסת כל המערכת הבנקאית כולה".

במרכז המסחר

מניית מזור רובוטיקה  עלתה ב-6.7% לאחר שהחברה שמפתחת מכשור רפואי מבוסס רובוטים לניווט כלים כירורגיים בניתוחי עמוד שדרה ומוח דיווחה על רכישת 7 מערכות נוספות הרבעון כך שנכון לרבעון השני מותקנות ברחבי העולם 93 מערכות.

מניית סאפיינס,  שבשליטת פורמולה מערכות עולה במסחר במחזור נאה של מעל מיליון שקל ב-6.4%, ללא כל הודעה מצד החברה. הערכות בשוק הינן כי גוף מוסדי בארה"ב אוסף סחורה.

מניית אי.די.בי פיתוח דסק"ש ירדה ב-3% על רקע ההחלטה של השופט בדימוס עמירם בנימיני, המשמש כבורר בין אדוארדו אלשטיין למוטי בן משה בהליך הפרידה בין השניים, ושני דירקטורים מטעמו מדירקטוריון אי.די.בי פיתוח. אלשטיין מחזיק כיום בכ-68% מאי.די.בי פיתוח, בעוד שבן משה מחזיק בכ-14%. את ההחלטה הסופית בסוגיה וכן בהליך הבמבי (קנה אותי או שאקנה אותך, מ"ר) המתנהל בין השניים צפוי בנימיני לקבל בעוד כחודש.

אלון רבוע כחול שהתרסקה אתמול ב-13%, ירדה ב-1.8% לאחר שדירקטוריון החברה, שבשליטת קבוצת אלון, בהנפקת זכויות. קבוצת אלון, הודיעה לאלון רבוע כחול על כוונתה לממש את מלוא זכויותיה בהנפקה, כך שגיוס של 109 מיליון שקל מובטח. הזרמת הכספים במסגרת ההנפקה נועדה לספק לאלון רבוע כחול את המקורות הכספיים לקיים את התחייבותה במסגרת הסדר החוב של החברה להזרים לחברת מגה 220 מיליון שקל.מדדי בורסת תל אביב
   ת"א 25                                                     ת"א 100
   מדד הבנקים                                             מדד נדל"ן 15
הגרפים מציגים את ערכי המדדים נכון ליום קריאת הכתבה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker