נדחה הניסיון של אלשטיין להדיח את בן משה מדירקטוריון אי.די.בי פיתוח

את ההחלטה הסופית בסוגיה ובהליך הבמבי המתנהל בין השניים צפוי הבורר בנימיני לקבל בעוד כחודש

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיכאל רוכוורגר

השופט בדימוס עמירם בנימיני, המשמש כבורר בין אדוארדו אלשטיין למוטי בן משה בהליך הפרידה בין השניים, דחה את הדחתו של בן משה ושני דירקטורים מטעמו מדירקטוריון אי.די.בי פיתוח. אלשטיין מחזיק כיום בכ-68% מאי.די.בי פיתוח, בעוד שבן משה מחזיק בכ-14%. את ההחלטה הסופית בסוגיה וכן בהליך הבמבי (קנה אותי או שאקנה אותך, מ"ר) המתנהל בין השניים צפוי בנימיני לקבל בעוד כחודש.

מקורבים לבן משה ציינו כי :"הבורר קיבל הערב את בקשת בן משה וקבע כי עד להחלטתו בשאלה מי הוא בעל השליטה באי.די.בי יהיה לשני הצדדים כוח זהה בדירקטוריון. הניסיון של אלשטיין לקבוע עובדות בשטח תוך פגיעה בוטה בכללי בסיס בממשל תאגידי תקין נכשל. בן משה, כמו גם הדירקטורים האחרים שהומלצו על ידו, ימשיכו לשרת את החברה ולפעול למען קידום עסקה".

נכון להיום, בדירקטוריון אי.די.בי פיתוח מכהנים שלושה דירקטורים מטעם בן משה ושלושה דירקטורים מטעם אלשטיין.

אדוארדו אלשטייןצילום: עופר וקנין

אלשטיין הודיע לבן משה לפני כמה שבועות כי הוא נענה למנגנון הבמבי שהפעיל בן משה, וכי הוא ירכוש את יתרת אחזקותיו של בן משה בחברה תמורת כ-155 מיליון שקל. אולם בן משה התנה את רכישת המניות בכך שאלשטיין גם ייטול על עצמו את חלקו של בן משה בהתחייבויות לרכוש במהלך 2016-2015 את מניות אי.די.בי פיתוח מידי בעלי המניות בקרב הציבור תמורת כ-256 מיליון שקל.

כך או אחרת בן משה צפוי לצאת בקרוב סופית מן ההשקעה באי.די.בי, שכבר הגיעה בתוך שנה לכ-700 מיליון שקל, עם הפסד של כ-600 מיליון שקל. מדובר באחת ההשקעות הכושלות ביותר שנעשו אי פעם בשוק ההון הישראלי על ידי משקיע בודד.

אלשטיין הודיע השבוע כי יממן מכיסו את השתתפותה של דסק"ש בהיקף של 150-100 מיליון שקל בהנפקת הזכויות הצפויה של החברה הבת שלה, סלקום.

אלשטיין השקיע כבר בגנדן (החברה האם של אי.די.בי אחזקות) ובאי.די.בי כ-1.7 מיליארד שקל, וצפוי להשקיע מאות מיליוני שקלים נוספים, כשבינתיים הוא מופסד על השקעה זו ביותר מחצי מיליארד שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker