הערכות: טבע תעלה את מחיר הצעת הרכש למיילן ל-43 מיליארד דולר

העלאת המחיר תתבצע כחלק מפרסום הצעת רכש רשמית ותחדד את החלופה לבעלי מניותיה של מיילן שיתכנסו בשבועות הקרובם להצביע על ההצעה לרכוש את פריגו

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

טבע עשויה להעלות עוד השבוע את מחיר הצעת הרכש לחברת מיילן ל-86 עד 88 דולר למניה כלומר ב-4.8% עד 7.3% מעבר למחיר הנוכחי של 82 דולר למניה אותו הציעה ב-21 באפריל כך מעריכה סוכנות הידיעות בלומברג.

מחיר זה שגבוה ב-22% עד 25% ממחירה הנוכחי של מיילן בנאסד"ק משקף שווי חברה של 43.1-42.1 מיליארד דולר למיילן. ההצעה המקורית של טבע שהתבססה על חלוקה שווה בין מזומן לבין מניות טבע שיוקצו לבעלי מניותיה של מיילן נדחתה פה אחד על ידי דירקטוריון מיילן .

יו"ר מיילן רוברט קורי ומנכ"ל טבע ארז ויגודמן
מנכ"ל מיילן רוברט קורי ומנכ"ל טבע ארז ויגודמן צילום: בלומברג וראובן קפוצ'ינסקי

יו"ר מיילן רוברט קורי אף התבטא כי לא יביא לאישורו של דירקטוריון מיילן הצעה נוספת של טבע אלא אם זו תהיה גבוהה משמעותית מ-100 דולר למניה.

על פי הערכות העלאת מחיר הצעת הרכש צפויה להתבצע כחלק מהצעת רכש מחייבת, וזאת בניגוד להצעת הרכש הקודמת שהיתה בלתי מחייבת. העלאת מחיר הצעת הרכש על ידי טבע ופרסום הצעת רכש מחייבים עשויים לחדד את החלופה שתעמוד בפני בעלי מניותיה של מיילן שצפויים להתכנס במהלך המחצית הראשונה של הרבעון השלישי של 2015 כדי להצביע על ההצעה לרכוש את פריגו תמורת 75 דולר במזומן והקצאת 2.3 מניות מיילן לכל מנית פריגו.

ג'ו פאפא צילום: רובי לבוביץ'

הצעה זו שתידרש לרוב של 50.01% מבעלי מניותיה של מיילן משקפת שווי חברה של 29 מיליארד דולר לפריגו. מיילן פרסמה ב-8 באפריל 2015 הצעת רכש לפריגו במאמץ לסכל מראש את ניסיון ההשתלטות העוין של טבע שכן החברה שתיווצר ממיזוג מיילן ופריגו צפויה להיסחר בשווי של 66 מיליארד דולר ותהיה גדולה מכדי שטבע הנסחרת בשווי שוק של 52 מיליארד דולר תוכל לרכוש אותה. טבע הודיעה שאם בעלי מניותיה של מיילן יצביעו בעד רכישת פריגו היא תחדל מניסיונה לרכוש את הבעלות המלאה במיילן.

נראה שבטבע זיהו את החולשה היחסית של מיילן בניסיונה לרכוש את פריגו. בכירי מיילן כמו סמנכ"ל הכספים ג'ון שיהאן שביקר בישראל לפני שבועיים אמר שהסיבה היחידה להתנגדותו של ג'ו פאפא מנכ"ל ויו"ר פריגו להיפגש איתם ולדון בהצעת הרכש היא מחירה הנמוך.

מאידך, אמרו בכירי מיילן שלא יעלו את מחיר הצעת הרכש ונימקו זאת בכך שבהיעדר שיתוף פעולה מצידה של פריגו אין היא מסוגלת לבצע בדיקת נאותות לפריגו שתהיה בסיס להעלאת מחיר הצעת הרכש. שילוב של שני גורמים אלו מייצר מבוי סתום למאמציה של מיילן שייתכן שגם אינה מסוגלת פיננסית להעלות את מחיר הצעת הרכש לפריגו. התנגדותו של פאפא האיש שהעלה את שוויה של פריגו ממיליארד דולר ל־27 מיליארד דולר בתוך פחות מעשור תחייב את מיילן להשיג רוב של 80% לפחות מבעלי מניותיה של פריגו ובהיעדר מחיר אטרטקטיבי היא תתקשה להשיג את הרוב הדרוש מקרב בעלי מניותיה של פריגו.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker