בלעדי |

רשות המסים בעקבות 40 אלף אזרחים שלא הגיבו לפניות שלה

ברשות מתכננים לחקור בימים הקרובים אזרחים שלא דיווחו על הכנסותיהם ■ צפויים מעצרים של אזרחים שלא דיווחו על הון שבבעלותם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

כ-40 אלף ישראלים שקיבלו לפני כשנה פנייה מרשות המסים ובה דרישה לדווח על הכנסותיהם לא השיבו על הדרישה, גם אחרי תזכורת בכתב, וכעת מתכננים ברשות לזמנם לחקירה.

בדרישה לדווח על הכנסותיהם בישראל. באחרונה שלחה הרשות 11 אלף מכתבים נוספים במטרה להתחיל בשגרה שאותה מגדירים ברשות כ"גלים קטנים יותר" של בקשות לדיווח על הכנסות.

המכתבים נשלחו, בין היתר, לשכירים שמשתכרים יותר מ-600 אלף שקל בשנה, למי שהיו בבעלותם שלוש דירות ויותר ב-2007-2013, למי שרכשו נכס יוקרה (למשל מכונית) ביותר מחצי מיליון שקל ולמי שעשו יותר משלושה תיאומי מס וכן לסוחרים ללא תיק במס הכנסה שרכשו כלי רכב באמצעות ייפוי כוח.

65 אלף מבין המכותבים השיבו לדרישת הרשות ודיווחו על הכנסותים. ל–17,600 מתוכם הוחלט לפתוח תיק ברשות המסים. לכ–10,000 מהם ייפתח תיק מלא, וליותר מ–7,400 ייפתח תיק שכר דירה בלבדבאשר ליתר הישראלים שנענו לדרישה לדווח על הכנסותיהם, הוחלט שהמעקב אחריהם יסתיים. לעומתם, הרשות תטפל כעת במי שלא השיבו על דרישת הדיווח גם אחרי התזכורת בכתב.

השלב הראשון של החקירה יתבצע באמצעות שיחה טלפונית, ולאחר מכן גם באמצעות חוקרי רשות המסים. לקבוצה זו השתייך גם תושב חוץשל הכנסות משכר דירה. לטענת הרשות, צפויים מעצרים נוספים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker