כפיר זילברמן מעוניין ליצוק פעילות בתחום הרכב ללא נהג לאסיה פיתוח

מניית אסיה פיתוח מזנקת ב-25% במחזור גבוהה; בעבר היו ניסיונות לצקת את פעילות הפורקס של מט"ח 24 לשלד של אסיה ללא הצלחה

דרור רייך

מניית אסיה פיתוח מזנקת הבוקר ב-25% במסחר בת"א במחזור גבוהה. הסיבה: החברה שנמצאת בבעלות כפיר זילברמן (58%) הודיעה כי היא נמצאת במו"מ עם חברת מאגא (Magna B.S.P) למיזוג פעילות החברת הבת שלה בתחום הרכב האוטונומי לשלד.

חברת מגנא הינה חברה ביטחונית המשווקת מערכות מכ"מ לאבטחת גבולות ומתקנים רגישים בארץ ובעולם. באמצעות חברת בת היא מפתחת מכ"מ המבוסס טכנולוגיית תלת מימד לשוק המערכות למניעת תאונות דרכים.

על פי מגנא הושקעו מאמצים רבים, הן כספיים והן ניהוליים, בהסבת הטכנולוגיה לשוק זה ובשונה מהפתרונות המוצעים כיום בשוק הפועלים בדו מימד, החברה הבת מפתחת סדרת מוצרים המבוססים על טכנולוגית תלת מימד. עוד נאמר בהודעת החברה כי הושקעו בה כ-40 מיליון שקל.

בין לקוחותיה של חברת החברה האם מגנא נמנים צה"ל, נתב"ג, שב"ס ומשטרת ישראל. בעולם, מותקנות, מערכותיה ביפן, רוסיה, סינגפור ומקסיקו. נציין כי כרגע מדובר בפעילות ללא רווחים.

לא הפעם הראשונה שמנסים ליצוק פעילות באסיה

כבר בשנה שעברה סוחר השלדים הבורסאיים כפיר זילברמן רכש את השליטה באסיה פיתוח מידי בעלי השליטה דן מור ואילון ברוך ללא תשלום תמורת לקיחת חובם שהוערך בכ-11 מיליון שקל.

אסיה פיתוח נסחרת כיום לפי שווי של כ-17.6 מיליון שקל ותחום פעילותה מוגדר כ"עוסקת בייזום ותיווך בעסקות השקעה בחברות בורסאיות".

ביולי אשתקד פרסמה החברה כי היא נמצאת במו"מ עם חברת מט"ח 24 להכנסת פעילותה לחברה. העסקה כאמור לא יצאה אל הפועל. גם הפעם מדגישים באסיה כי "מדובר במו"מ בלבד, וככל שייחתם הסכם, הוא יובא לאישור האורגנים המוסמכים של החברה בהתאם להוראות הדין".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker