אפריקה ישראל שיפרה את הצעת הרכש למניות דניה סיבוס ב-18%

המחיר בהצעת הרכש עומד כעת על 27 שקלים ומשקף לחברה שווי של כ-770 מיליון שקל; דניה סיבוס מנהלת מגעים לרכישת חברה בתחום הבטון והאגרנטים בעשרות מיליוני שקלים

שלי אפלברג
שלי אפלברג

אפריקה ישראל משפרת את הצעת הרכש שלה למשקיעי החברה הבת דניה סיבוס כדי למחוק את החברה מהמסחר בבורסה. אפריקה שבשליטת לב לבייב מציעה כעת לבעלי המניות של דניה סיבוס מחיר של 27 שקלים למניה המשקף לחברה שווי של כ-770 מיליון שקל. מדובר במחיר הגבוה ממחיר המניה הבוקר בבורסה בכ-18%. 

לפני קרוב לחודש הציעה אפריקה לבעלי המניות של דניה סיבוס מחיר של 23 שקלים אבל ככל הנראה קיבלה אינדיקציות שהצעת הרכש לא תתקבל ונאלצה לשפר את המחיר בהצעת הרכש.  מניות דניה מזנקות בשעה זו ב-16% בתגובה להצעת הרכש. 

המועד האחרון להיענות להצעת אפריקה הוא ב-9 ביולי. עם בעלי המניות הגדולים מקרב הציבור של דניה סיבוס נמנים קופות הגמל של כלל, קרנות הנאמנות של אפסילון ומשקיעים פרטיים.

פרויקט של דניה סיבוס, עיר הבה"דים
פרויקט של דניה סיבוס, עיר הבה"דיםצילום: אייל טואג

דניה סיבוס דיווחה במקביל כי היא מנהלת מגעים בימים אלו לרכישת חברה ישראלית העוסקת בתחום הבטון והאגרנטים לשם רכישת החברה או השקעה בחברה כשותפה של בעלי השליטה בה. היקף ההשקעה אם יצא לפועל מוערך בעשרות מילוני שקלים.

דניה סיבוס, הנמצאת תחת ניהולו של רונן גינזבורג, עוסקת בעבודות בנייה קבלניות למגורים, למסחר ולתעשייה ושולטת באפריקה מגורים (74.35%) הנסחרת לפי שווי שוק של כ-735 מיליון שקל. דניה סיבוס סיימה את הרבעון הראשון של 2015 עם רווח נקי של 19 מיליון שקל - עלייה של כ-36% לעומת הרבעון המקביל ב-2014. צבר ההזמנות של החברה הגיע בסוף מארס 2015 לכ-5.3 מיליארד שקל.

אפריקה השקעות, בניהולו של אברהם נובוגרוצקי, לא ציינה מדוע היא מעוניינת למחוק את דניה בתקופה שבה שבקופתה יש פחות מ-500 מיליון שקל במזומן, ובשנתיים הבאות יהיה עליה להתמודד עם פירעונות המגיעים לכמיליארד שקל. עם זאת, המחיקה של דניה, הקשורה, בין השאר, לחוק לצמצום הריכוזיות, עשויה להגדיל את הדיווידנדים שאפריקה תקבל מאפריקה מגורים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker