מה יהיו ההכנסות של יצחק תשובה מהגז עד 2021?

חלקו של תשובה במאגר תמר, בשרשור על פי אחזקותיו הוא 14% והחישוב שביצענו הוא אחרי המסים הנובעים מוועדת ששינסקי

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים37
ערן אזרן

מה יהיו ההכנסות של יצחק תשובה מהגז? מבדיקת TheMarker עולה כי תשובה צפוי ליהנות מהכנסות של 1.3 מיליארד דולר בשש שנים, 2021-2016. ההנחה של הבדיקה היא כי תשובה ימשוך את רווחי החברות במטרה לחלקן כדיבידנדים שיגיעו לכיסו.  

חלקו של תשובה במאגר תמר, בשרשור על פי אחזקותיו הוא 14% והחישוב שביצענו הוא אחרי המסים הנובעים מוועדת ששינסקי. תשובה אינו צפוי להינות מהכנסות ממאגר לווייתן בשנים אלה, ולכן לא כללנו את המאגר בחישוב.

ההכנסות השוטפות של תשובה ממאגר תמר צפויות להיות בשנים אלו כ-292 מיליון דולר, ההכנסות של תשובה מהיצוא לספרד בעקבות עסקת היצוא הגדולה עם החברה הספדרית יוניון פנוסה צפויות להסתכם ב-336 מיליון דולר, הכנסותיו של טייקון הגז ממכירת מאגרי תנין וכריש צפויות להסתכם בשנים אלו ב-56 מיליון דולר.

הכנסות נוספות יגיעו לתשובה מתמלוגים המשולמים לדלק בסך כ-60 מיליון דולר וההכנסות הגבוהות ביותר לתשובה צפויות להגיע ממכירת מאגר תמר בכ-600 מיליון דולר. תשובה מחויב למכור את אחזקותיו בתמר עד סוף 2021.

ביום שישי האחרון חשף שוקי שדה ב-Markerweek את . על פי הבדיקה תשובה חילק לבכירים בחברות שלו שעוסקים בקידוחי הגז כחצי מיליארד שקל. בין הבכירים גדעון תדמור שקיבל כמחצית מהסכום הזה – כרבע מיליארד שקל, ומלבדו אפשר למצוא ברשימה גם את עידן וולס, אסי ברטפלד, גבי לסט ועוד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker