מאטלנטה לתל אביב: ECI גרופ תנסה לגייס 100 מיליון דולר באג"ח בתל אביב

חברת הנדל"ן, שמחזיקה אלפי דירות בדרום מזרח ארה"ב ונמצאת בבעלות יהודית, תבצע את ההנפקה בעוד כמה חודשים ■ יובילו אותה החתמים בייקר טילי, רדהאן ולאומי פרטנרס חתמים

מיכאל רוכוורגר

חברת נדל"ן אמריקאית נוספת בבעלות יזמים יהודים מצויה בדרך להנפקה באמצעות אג"ח בבורסה בתל אביב. מדובר בחברה הפרטית ECI, הנמצאת בבעלות סת גרינברג, החתן של מייסדי החברה, שהמטה שלה נמצא באטלנטה, ג'ורג'יה.

החברה תנסה לגייס כ-100 מיליון דולר (כ-380 מיליון שקל). עד היום גייסו חברות נדל"ן אמריקאיות, שבבעלות יזמים יהודים, כ-10 מיליארד שקל, בלי ביטחונות ובריביות נמוכות יותר לעומת אלו שהיו מקבלות בעת גיוסי חוב דומים בארה"ב.

צילום: יעל אנגלהרט

ECI גרופ מחזיקה בפורטפוליו של כ-10,000 דירות להשכרה (מקבצים מסוג מולטי פאמילי). היא גם עוסקת בבנייה למגורים בדרום מזרח ארה"ב, למשל בג'ורג'יה ופלורידה, ונחשבת אחת החברות הגדולות בחוף המזרחי בתחום מקבצי דירות להשכרה. פעילותה של ECI גרופ דומה לקרן הריט האמריקאית LAT, שמוחזקת ב-38% בידי אלקו החזקות של משפחת זלקינד, שמקדמת בימים אלה הנפקה של מניותיה בוול סטריט לפי שווי של כמיליארד דולר לפני הכסף. הנפקת ECI גרופ אמורה לצאת לפועל עד סוף נובמבר 2015.

זאת אמורה להיות הנפקה ראשונה של חברה אמריקאית, שבה היא מביאה לישראל את כל תיק הנכסים שלה, שהיקפו מוערך ביותר מיליארד דולר עם הון עצמי של כמה מאות מיליוני דולרים, המייצר NOI (הכנסות תפעוליות נטו) של כ-50 מיליון דולר בשנה. מכיוון שמדובר בחברה ותיקה מאוד, עם נכסים יציבים בענף הנחשב בעל רמת סיכון יחסית נמוך, עשוי הדבר לסייע לכך שגופים מוסדיים גדולים ישתתפו בהנפקה.

את ECI גרופ הביאו לישראל פירמת רואי החשבון והייעוץ העסקי בייקר טילי בראשות אייל הורביץ' (יו"ר החברה) ואיציק עידן, וכן חברת הייעוץ הכלכלי־פיננסי רדהאן, שנוסדה לפני כשנתיים בידי אייל ידווב ויובל ברק, השותפים לשעבר בחברת גיזה זינגר אבן.

כפי שמסתמן, החתם המוביל של ההנפקה יהיה לאומי פרטנרס חתמים, שבבעלות בנק לאומי, המנוהלת בידי עופר גרינבאום ושי נבו. החברה הובילה במאי האחרון בהצלחה את ההנפקה הגדולה ביותר עד כה של חברות אמריקאיות ב-1.4 מיליארד שקל, ובריבית נמוכה של 4.2% של חברת מויניאן שבשליטת ג'ו מויניאן.

גם לידר הנפקות, המנוהלת בידי רנן כהן אורגד, וחתמים נוספים צפויים להשתתף בהנפקה. משרד עוה"ד גרוס, קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג ושות' יהיה היועץ המשפטי של ההנפקה, ומשרד רו"ח בריטמן, אלמגור זהר יהיה היועץ החשבונאי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker