סקייליין הודיעה על רכישת מלון בקליבלנד - ועל ביטול עסקה אחרת

החברה רכשה מלון יוקרתי בעלות של 78 מיליון שקל שהניב רווח תפעולי שנתי של כ-14 מיליון שקל ■ העסקה סיכמה על רכישת 40% מכפר נופש בקנדה, אך המוכר נסוג מהעסקה

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת סקייליין, שעיקר פעילותה הוא בפרויקטים של נדל"ן בקנדה, מרחיבה את פורטפוליו הנכסים שלה בארה"ב. החברה חתמה על עסקה לרכישת מלוא זכויות הבעלות בבית מלון יוקרתי במרכז העיר קליבלנד. העלות הכוללת של רכישת המלון היא כ-78 מיליון שקל (כ-20 מיליון דולר). בנוסף, החברה הודיעה אתמול ביטול עסקה לרכישת 40% מפרויקט בלו מאונטיין בקנדה.

סקייליין, חברה בת של מישורים, הונפקה בבורסה בשנה שעברה לפי שווי של 560 מיליון שקל. מאז הספיקה מניית החברה לרדת ב-30% ושווי השוק של החברה הוא 370 מיליון שקל. ברבעון הראשון של 2015 רשמה החברה גידול של 32% בהכנסות, שהסתכמו ב-78 מיליון שקל. ואולם החברה רשמה הפסד שנתי של 2.5 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 4 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2014.

יו"ר סקייליין, גיל בלוטרייך
גיל בלוטרייך, יו"ר סקייליין

המלון שרכשה סקייליין בנוי בשטח כולל של כ-81 אלף מ"ר והוא כולל 491 חדרים, 34 אולמות כנסים וחניות המכיל כ-300 מקומות חניה. הוא ממוקם בכיכר המרכזית Public Square הנמצאת בימים אלו בהליכי בנייה ושדרוג. המלון משתייך למתחם הכולל קניון מקורה, מלון ריץ', תחנת רכבת וקזינו. לחברה יש שני מלונות נוספים בעיר. בעשור האחרון הושקעו במלון למעלה מ- 95 מיליון שקל בשדרוג החדרים והשטחים הציבוריים. בארבע השנים האחרונות מייצר המלון רווח תפעולי שנתי (NOI) של 13.9 מיליון שקל, המשקף תשואה של 18.5%.

גיל בלוטרייך, יו"ר סקייליין, אמר בנוגע לעסקה כי "מדובר באחד הנכסים המעניינים שרכשנו בשנים האחרונות. העסקה בוצע במחיר הזדמנות. בכוונתנו לנצל את הידע הנצבר, להשביח, לשפר ולמכור חלקים מהנכס כדי להחזיר את ההשקעה, וליהנות מתשואה שוטפת".

העסקה שעל ביטולה הודיעה החברה אתמול היא לרכישת 40% מקרקעות בפרויקט בלו מאונטיין בקנדה מידי השותף שלה בנכס. החברה הסבירה זאת ברצונו של המוכר להימנע מהשלמת העסקה בתנאים שנקבעו. בלו מאונטיין הוא כפר נופש גדול ואתר תיירותי מוביל בקנדה, מרחק שעה וחצי מטורונטו. במאי האחרון דיווחה החברה על עסקה למכירת קרקעות במתחם, במסגרתה מכרה החברה 65 מגרשים בהיקף של כ-25 מיליון שקל.

החברה גם דיווחה באחרונה על מימוש ראשון בתחום המלונאות בקנדה, עם מכירת אחזקותיה במלון הדירות קוסמופוליטן בטורונטו תמורת כ-42 מיליון שקל. לחברה עתודות קרקע לבנייה בהיקף של  כ-5,800 יחידות דיור ועשרות אלפי מטרים של שטחים מסחריים. 

מלון רנסנס של סקייליין
מלון רנסנס של סקייליין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker