קרן הריט של יצחק סלע, ממשקיעי בנק ירושלים, קונה נכס בברלין ב-600 מ' ש'

הנכס מאוכלס בשיעור של 99.3% ומושכר כמעט כולו לחברה ממשלתית של ממשלת גרמניה המנהלת את קרן הפנסיה הממשלתית

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

קרן הריט הסינגפורית אייריט גלובל (IREIT Global), המנוהלת על ידי הישראלים יצחק סלע ועדינה קופר, ממשיכה להרחיב את השקעותיה בשוק הנדל"ן הגרמני. במסגרת פעילות זו אייריט גלובל רכשה בניין משרדים בשווי של כ-144 מיליון יורו (כ-600 מיליון שקל) הממוקם באזור ליכטנברג העובר התחדשות ונמצא במרחק של 5 קילומטר ממרכז ברלין. הנכס משתרע על פני שטח להשכרה של 80 אלף מ"ר וכולל גם 500 חניות.

הנכס מאוכלס בשיעור של 99.3% ומושכר כמעט כולו לחברה ממשלתית של ממשלת גרמניה המנהלת את קרן הפנסיה הממשלתית (Deutsche Rentenversicherung Bund) לתקופה של לפחות תשע שנים. התשואה השנתית שמייצר הנכס היא 7.2%. הנכס ממוקם בקרבת תחנות הרכבת אוסטקרוז ומרכבת קלה.

הקרן מתכוונת לממן את רכישת הנכס באמצעות שילוב של הון וחוב. הקרן מצויה במו"מ עם בנק גרמני להעמדת שתי הלוואות בסכום כולל של 105 מיליון יורו בריבית הנמוכה מ–2%. יתרת הסכום להשלמת העסקה יגויס ממשקיעים בהנפקת זכויות שתתבצע בסינגפור. לאחר העסקה, היקף נכסי הקרן הגיע ל–200,493 מ"ר וכן 3,441 מקומות חניה בשווי של 435 מיליון יורו.

ברלין, גרמניהצילום: Marc Volk

סלע שהיה ממקימי קרן ריט סלע קפיטל, מושקע במספר חברות ישראליות כמו בנק ירושלים (כ-4%), רשת מלונות דן, מלונות ישרוטל ומלונות הכשרה וכן בשלמה אנג'ל, מפעילת רשת מאפיות אנג'ל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker