שאלות ותשובות

כך תצביעו במערכת ההצבעות האינטרנטית של רשות ניירות ערך

המערכת, שנוסדה כחלק מהמאמצים להגביר את מעורבות הציבור בחברות הציבוריות, מאפשרת לכל משקיע המחזיק במניות, באופציות וביחידות השתתפות, להצביע באסיפות באמצעות הרשת

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

במקביל לפרסום הדו"ח השנתי, השיקה רשות ניירות ערך את מערכת ההצבעות האינטרנטית "הצבע־הון". המערכת, שנוסדה כחלק מהמאמצים להגביר את מעורבות הציבור בחברות הציבוריות, מאפשרת לכל משקיע המחזיק במניות, באופציות וביחידות השתתפות, להצביע באסיפות באמצעות הרשת.

לפי נתונים שהציגה הרשות, ב–2015-2012, 58% מקרב הציבור לא מימשו את זכותם להצביע באסיפות, ויתרת המצביעים (42%) היו בעיקר הגופים המוסדיים המחויבים להצביע לפי החוק. הרשות הציגה אתמול סדרה של שאלות ותשובות שיקלו על המעוניינים להשתמש בשירות.

איך אפשר להצביע בפועל?

הבנק או חבר בורסה אחר שאצלו מתנהל חשבונכם, מעביר לכם קוד גישה, ובעזרתו גולשים לאתר ההצבעות בכתובת votes.isa.gov.il ונכנסים למערכת. יש לשים לב שקוד הגישה תקף לאסיפה ספציפית. אם תתקיים אסיפה נוספת באותה חברה או בחברות אחרות שעבורן אתם מורשים להצביע, יועבר לכם קוד גישה שונה.

האם ההצבעה באינטרנט כרוכה בעלות כספית?

לא, ההצבעה היא בחינם.

מתי נפתחת תיבת ההצבעה האינטרנטית של האסיפה הכללית?

התיבה נפתחת להצבעה למחרת המועד הקובע, לאחר שחבר הבורסה יודע מי הם המחזיקים בעלי זכות הצבעה ומעביר אליהם את הקוד. התיבה נסגרת שש שעות לפני שעת האסיפה.

כיצד החברה יודעת מה הצבעתי ומביאה את הצבעתי בחשבון?

עם סגירת תיבת ההצבעות, המערכת מעבירה לחברה את תוצאות ההצבעה האינטרנטית; תוצאות אלה מצטרפות להצבעות המתבצעות פיזית באסיפה, והצבעות הנעשות באמצעות הפקס, וכך יודעים אם הצעות ההחלטה אושרו או נדחו.

האם אני יכול לשנות את דעתי לאחר ההצבעה?

ניתן לשנות את ההצבעה במערכת ללא הגבלה עד לסגירת התיבה, שש שעות לפני כינוס האסיפה.

ואם מתחרטים לאחר סגירת התיבה ורוצים להגיע פיזית לאסיפה?

אין כל בעיה. ההצבעה האחרונה היא זו שקובעת. אפשר להגיע לאסיפה ולהצביע באופן שונה מההצבעה האינטרנטית, והצבעה זו תובא בחשבון.

חשוב לי לבוא לאסיפה, כדי להביע בקול רם את דעתי, אבל אני רוצה להימנע מהטירחה הרבה הכרוכה בהוצאת אישור בעלות מהבנק. האם המערכת יכולה לסייע לי?

בהחלט. פשוט נכנסים למערכת ההצבעות ומסמנים V היכן שרשום "העברת אישור בעלות". לאחר מכן ניתן להגיע לאסיפה רק עם תעודת זהות וללא צורך באישור נוסף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker