הפועלים ופישמן מנסים למכור את טן לאלי אלעזרא תמורת 250 מיליון שקל

אלעזרא, השולט בהכשרה ביטוח, חברת הבנייה אפרידר וחברת הליסינג אלבר, מעוניין לרכוש את טן כדי ליצור סינרגיה עם פעילות כלי הרכב והביטוח שלו

מיכאל רוכוורגר

אחרי שקבוצת אלון שבשליטת משפחת נוימן לא השלימה את העסקה לרכישת השליטה בחברת הדלק והקמעונות טן, שבשליטת אליעזר פישמן (82%), תמורת 250 מיליון שקל, מסתמן שאלי אלעזרא, בעל השליטה בחברת אלעזרא החזקות, הוא המועמד המוביל לרכוש את טן לפי שווי דומה לזה שלפיו התנהלו המגעים עם משפחת נוימן.

אלעזרא, השולט בהכשרה ביטוח, חברת הבנייה אפרידר וחברת הליסינג אלבר, מעוניין לרכוש את טן כדי ליצור סינרגיה עם פעילות כלי הרכב והביטוח שלו. עם זאת, כדי להשלים עסקה כזו אלעזרא יצטרך להשיג מימון מהבנקים או מגופים מוסדיים. זאת, כשהפועלים אינו מעוניין להעניק מימון לעסקה - לא משום שהוא מטיל ספק באיכותה של טן, אלא כי החליט לצאת מחשיפה לאשראי הזה. אלעזרא ניהל בעבר מגעים עם עזריאלי לרכישת סונול, התעניין בכלל ביטוח ובנכסים נוספים, אך בסופו של דבר לא ביצע עסקה כלשהי.

אלי אלעזראצילום: עופר וקנין

מניות השליטה בטן משועבדות לבנק הפועלים, והן חלק מהביטחונות שמחזיק הבנק כנגד חוב כולל של 1.5 מיליארד שקל. להבדיל מלאומי, שיחסיו עם פישמן הידרדרו על רקע ההחלטה של הבנק להעמיד למכירה את מניות השליטה בכלכלית ירושלים, ראשי הפועלים שומרים על קשר טוב עם פישמן, ומנסים יחד עמו למצוא קונה לטן ולקדם הסדר לפריסת חובות של רשת העשה זאת בעצמך הום סנטר (שמוחזקת בידי פישמן בכ–90%). הפועלים גם מחזיק בשעבוד על כ–6% מכלכלית ועל 34% ממניות מיעוט בקבוצת ידיעות אחרונות, שספק אם ניתן יהיה למצוא קונים למניות האלו.

אם המכירה של טן תיסגר לפי שווי של 250 מיליון שקל, הדבר יאפשר להפועלים להכיר בריקוברי (הכנסות בגין חובות שהופרשו בעבר ונגבות כעת) של 80 מיליון שקל. בעוד עבור פישמן, במכירה תמורת שווי של פחות מ–250 מיליון שקל הוא יצטרך להוסיף סכום מסוים לבעלי מניות אחרים בטן.

אליעזר פישמןצילום: תומר אפלבאום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker