איי.בי.איי מעלה את מחיר היעד לויקטורי ומסבירה: "מודל ייחודי והרווחיות הגבוהה בענף"

האנליסטית דורין פלס על האפשרות שויקטורי תרכוש 30 סניפי מגה: "הזדמנות חד פעמית לעלות ליגה"

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

יכולתה של ויקטורי לצמוח ולשמור על רווחיות יציבה יחסית בשנתיים שהיו מהגרועות בשוק קמעונאות המזון ועליית המניה מעבר למחיר היעד שלה מביאה את דורין פלס, אנליסטית בבית ההשקעות איי.בי.איי, להעלות את המלצתה למניית החברה מ"נייטרלי" ל"קנייה" ואת המחיר היעד שלה ל-27.5 שקל למניה, שגבוה ב-10% ממחירה של המניה עם פתיחת המסחר הבוקר.

פלס מציינת שויקטורי נחשבת אמנם לרשת מוזלת אבל ניגוד לחברותיה לסקטור היא אינה מסתפקת רק מחוץ למרכזי הערים ורק בסניפים ששטחם גדול מ-2,500 מ"ר. פלס מזכירה שויקטורי היא הרשת שהביאה את הרשתות המוזלות למרכזי הערים כשבתל אביב היא מפעילה כבר 4 סניפים, שמהווים יותר מ -10% משטחי המסחר שלה. ויקטורי שמנוהלת על ידי אייל רביד, פועלת בעקביות ליזום פעילויות חדשות שייצרו לה יתרונות יחסיים כמו יבוא מקביל של מוצרי היגיינה ומוצרי מזון יבשים.

להערכת פלס, ויקטורי פיתחה מודל ייחודי של רשת מוזלת (Heavy Discount), שמשלב בין מחירים זולים למיקומים נוחים והתאימה עצמה לצורך במוצר ממותג וזול באמצעות יבוא מקביל של מותגים כמו טובלרון, סקיפי, ליסטרין, ברילה וקולגייט. היבוא המקביל משפר את מיצובה התחרותי של ויקטורי, מגדיל את תנועת הלקוחות בסניפיה ומשפרת את עמדתה של הרשת במו"מ עם ספקיה.

ויקטורי הציגה ברבעון הראשון של 2015 צמיחה קלה בהכנסות מחנויות זהות, צמיחה דו ספרתית בהכנסות הודות לפתיחת 4 סניפים ב-2014 ושיעור רווחיות תפעולית של 2.8% שהיה הגבוה מבין רשתות שווק המזון הציבוריות. פלס הדגישה שזהו הרבעון השלישי ברציפות שויקטורי מכה את הענף בכל הקשור לרווחיות תפעולית. היא מציינת שמודל היוון תזרימי המזומנים המניח ירידה בקצב פתיחת הסניפים ל-2 לשנה, שיפור קל ברווחיות הגולמית וצמצום בהיקף ההוצאות התפעוליות על רקע ההאטה בקצב ההתרחבות מצדיקה העלאת מחיר היעד ל-27.5 שקלים למניה.

פלס מעריכה שלמרות שרכישת נתח מ-30 סניפי מגה שהוצאו למכירה אינה חלק מתוכניתה האסטרטגית של ויקטורי, הרי שזו הזדמנות חד פעמית לעלות ליגה. להערכתה, ויקטורי מסוגלת להתמודד עם רכישת 10 סניפים ולהטמיע אותה בהצלחה בפעילותה הקיימת. פלס מעריכה שויקטורי תרוויח 25 מיליון שקל במחזור של 1.1 מיליארד שקל ב-2015 ותרשום רווחיות תפעולית של 3.1% מהמחזור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker