האם פישמן בדרך לאבד את מירלנד? קרן השקעות זרה מנסה להשתלט החברה ברוסיה

רגע לפני ההצבעה על הסדר חוב שגיבשה החברה, הציעה קרן השקעות הזרמה של 30 מיליון דולר לתוך החברה תמורת 15% ממנה. למוסדיים הוצע להמיר את החוב של כמיליארד שקל לכ–75% ממניות מירלנד ולהקצות 10% מהמניות להנהלה הנוכחית

מיכאל רוכוורגר

רגע לפני שבעלי האג"ח של חברת הנדל"ן מירלנד, המרכזת את פעילות הנדל"ן של קבוצת אליעזר פישמן ברוסיה, אמורים להצביע על מתווה להסדר חוב שגיבשה החברה עם נאמנים של מחזיקי האג"ח, הגישה קרן השקעות פרטיות (פרייבט אקוויטי) הצעה לנאמנים - שאם תתקבל פישמן עלול לאבד את השליטה במירלנד.

ההצעה של הקרן היא להזרמה של כ–30 מיליון דולר לתוך מירלנד תמורת הקצאה של כ–15% ממניות מירלנד, להמיר את החוב של מירלנד כלפי בעלי האג"ח הישראלים, בהיקף של כמיליארד שקל, ל–75% ממניות מירלנד, שיוחזקו בידי בעלי האג"ח, וכן להקצות 10% מהחברה להנהלתה הנוכחית בראשות המנכ"ל, רומן רוזנטל. מירלנד מוחזקת בידי שלוש חברות ציבוריות של פישמן: כלכלית ירושלים (כ–30%) והחברות הבנות שלה מבני תעשייה (כ–40%) ודרבן (כ–15%).

כך, אם כלכלית ירושלים תאבד את השליטה במירלנד, הדבר עלול להיות חדשות שליליות לבנק לאומי - המנסה בימים אלה למכור את מניות השליטה בכלכלית (כ–40%). מניות אלה הן חלק מהבטוחות בגין חוב של כ–1.5 מיליארד שקל. מירלנד אמנם נקלעה למצוקה תזרימית, עקב הידרדרות במצב הכלכלה הרוסית, אך ברגע שרוסיה תתאושש - מירלנד עשויה להיות אחד ממקורות העיקריים לאפסייד (עליית ערך עתידית) של כלכלית.

אליעזר פישמןצילום: עופר וקנין

ההצעה של מירלנד להסדר חוב היא לדחיית תשלומי הקרן ל–2018, הגדלת הריבית על האג"ח ב–1.25%, הקצאה של 5.5% ממניות החברה למחזיקי האג"ח, והענקת אופציות למניות לשיעור של עד 12% ממניות החברה. בעלות השליטה התחייבו גם להזרים בהנפקת הזכויות 15 מיליון דולר למירלנד. את המגעים מול מחזיקי האג"ח מנהלת חברת הנאמנות הרמטיק באמצעות מירב עופר אורן, רזניק ומשמרת, הנעזרת בעוה"ד גיא גיסין ואיה יופה והיועץ הכלכלי רו"ח איציק עידן. מחזיקי האג"ח הגדולים של מירלנד הם הראל, פסגות,ילין לפידות כלל ואי.בי.אי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker