סמנכ"ל הכספים של מיילן מגיע לסבב פגישות עם מנכ"ל הבורסה והמוסדיים

ג'ון שיהן ייפגש עם מנכ"ל הבורסה יוסי ביינארט בנוגע לרישום מניותיה של מיילן למסחר בת"א אם תרכוש את פריגו ■ שיהן ייפגש גם עם משקיעים מוסדיים שמחזיקים במניות פריגו בניסיון לשכנעם לתמוך ברכישת פריגו ע"י מיילן

יורם גביזון

ג'ון שיהן, סמנכ"ל הכספים של חברת מיילן, יגיע מחר לסבב פגישות בישראל. שיהן ייפגש עם יוסי ביינארט מנכ"ל הבורסה בנוגע לכוונותיה של מיילן לרשום את מניותיה למסחר בבורסה בת"א, אם וכאשר תשלים את רכישתה של חברת פריגו שהיא החברה השנייה בגודלה במדד ת"א 25.

מיילן הציעה לרכוש את חברת פריגו תמורת 75 דולר במזומן והקצאה של 2.3 מניות מיילן לכל מניית פריגו, כך שבעלי מניותיה של פריגו יהיו בעלי מניותיה של מיילן אם העסקה תושלם.

משקלה של פריגו במדד ת"א 25 הוא 9.8% והיא המניה הסחירה ביותר בבורסה למעט טבע עם מחזור יומי ממוצע של 59 מיליון שקל. אם מיילן היתה מעדיפה שלא להירשם למסחר, רמת הסחירות בבורסה בתל אביב היתה נפגעת - שגם כך סובלת בשנים האחרונות מהיציאה של משקיעים זרים.

מנכ"לית חברת מיילן הת'ר ברשצילום: JEFF SWENSEN / NYT

שיהן צפוי לנצל את ביקורו גם להיפגש עם משקיעים מוסדיים שמחזיקים במניותיה של פריגו. מיילן זקוקה לקבל את הסכמתם של 50% מבעלי מניותיה לעסקת הרכישה של פריגו וכן את הסכמתם של 80% לפחות מבעלי מניותיה של פריגו כדי לאשר את העסקה. היות שמשקיעים ישראליים מחזיקים ב-9.5% ממניותיה של פריגו הרי שלהחלטתם יהיה משקל משמעותי בהצבעה על אישור העסקה.

הנהלת פריגו ודירקטוריון החברה מתנגדים לעסקה בטענה שהמחיר שמציעה מיילן נמוך משמעותית משוויה הכלכלי של החברה וג'ו פאפא יו"ר ומנכ"ל פריגו דחה בחודשיים האחרונים 3 פניות להיפגש שקיבל מיו"ר מיילן רוברט קורי, ממנכ"לית החברה הת'ר ברש ומבנק ההשקעות של החברה גולדמן סאקס.

נתוני אתר Stocker.co.il מעלים שבעלי המניות הגדולים בפריגו מבין המשקיעים המוסדיים הם חברת מגדל (החזקה בשווי 1.9 מיליארד שקל), קרנות הפנסיה עמיתים (החזקה בשווי 954 מיליון שקל) וחברת הביטוח מנורה (934 מיליון שקל). מחברת מיילן לא נמסרה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker