האשה שחיברה בין קופיקס לשוק ההון הרוויחה 7 מיליון שקל – בתוך חודשיים

גלי ליברמן, משקיעה פרטית בשוק ההון, הצליחה לחבר בין אבי כץ, יו"ר ומייסד קופיקס לבין השלד הבורסאי אגרי – והצליחה בדרך לגזור קופון נאה ■ עם השלמת המיזוג, שווי מניותיה של ליברמן בקופיקס עמד על כ-8.5 מיליון שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

המיזוג של רשת בתי הקפה קופיקס לתוך השלד הבורסאי אגרי, שהושלם בשבוע שעבר, הפך את בעל השליטה, אבי כץ ובתו חגית שינובר למיליונרים, השווים כ-95 מיליון שקל "על הנייר". פרט לבעלי השליטה ולבעלי מניות נוספים בקופיקס שהתעשרו בן לילה, עסקת המיזוג הטיבה גם עם המתווכת הפיננסית שעומדת מאחוריה, גלי ליברמן, שהספיקה לרשום רווח של כ-7 מיליון שקל, חלקו "על הנייר" וחלקו תזרימי בתוך כחודשיים.

ליברמן, שהחלה את דרכה בחברת החיתום של הראל פיננסים, היא משקיעה פרטית המעורבת בפעילויות שונות בשוק ההון מזה כ-15 שנים, בהן סחר בשלדים. ליברמן אף מחזיקה בכ-13.44% ממניותיה של חברת הנוסטרו איתי פיננסים, הנסחרת בתל אביב לפי שווי של כ-25 מיליון שקל, וזאת לצידה של בעלת השליטה, משפחת אלדר.

אבי כץצילום: תומר אפלבאום

ההיכרות בין ליברמן לכץ החלה עוד קודם לעסקת המיזוג בין קופיקס לאגרי. כבר לפני כשנה, כשרשת קופיקס היתה בחיתוליה, פנתה ליברמן לכץ והפצירה בו לשתף פעולה. באותה העת כץ העדיף לשמור על קופיקס כרשת פרטית, שלא מעורבת בשוק ההון. ואולם, ההחלטה של כץ להרחיב את פעילות הרשת גם לתחום הקמעונות ("סופר קופיקס"), הביאה אותו לשנות את עמדתו – ונתנה אור ירוק לליברמן להתחיל ולגלגל את עסקת הכניסה לבורסה.

במהלך אפריל רכשה ליברמן, באמצעות חברת עמלול השקעות, 48% ממניותיה של אגרי בתמורה לכ-2.5 מיליון שקל. המניות נרכשו מליאור תמר, אורי אקרמן וסייקס חברה למסחר. לאחר השלמת העסקה, ליברמן חתמה עם כץ הסכם למיזוג פעילות קופיקס לתוך אגרי, שהשאיר בידיה 4.38% ממניות החברה הממוזגת. מאז, מניית אגרי זינקה בבורסה, ושוויה של החברה החדשה נסק לכ-200 מיליון שקל לאחר הקצאת המניות.

חגית כץ, בתו של מייסד קופיקס ( אבי כץ). ומנהלת הרכש של הרשתצילום: אייל טואג

במועד השלמת המיזוג, שווי מניותיה של ליברמן בקופיקס הגיע לכ-8.5 מיליון שקל. במהלך מאי ובתחילת יוני מימשה ליברמן חלק מהמניות ברווח של כמיליון שקל, כך שנותרו בידיה כ-3.8% מהחברה (לפי הדיווח האחרון). בשקלול סך ההשקעה הראשונית, המימושים שבוצעו והשווי הנוכחי של מניותיה – ליברמן סיימה את המהלך הפיננסי ברווח של כ-7 מיליון שקל.

לחץ של מוכרים מביא כעת את מניית אגרי לירידה יומית של כ-6.5%, וזאת לאחר זינוק של כ-35% בחודשיים האחרונים. מניית החברה נסחרת כעת במחיר של 16.2 שקלים, המגלם שווי של כ-190 מיליון שקל לקופיקס. יצוין כי חברת הייעוץ הכלכלי גיזה-זינגר-אבן העריכה את שוויה של קופיקס לצורך המיזוג בכ-91 מיליון שקל, ואת שוויה של אגרי בכ-10 מיליון שקל.

עסקת המיזוג עם אגרי הפכה את בעלי המניות של קופיקס לעשירים, לפחות "על הנייר". כץ, המחזיק בכ-32% ממניות הרשת, שווה כ-61 מיליון שקל. שינובר, המחזיקה בכ-17.34% ממניות הרשת, שווה כ-33 מיליון שקל. בני פרקש, חנניה שמש וגיל אונגר, המחזיקים בכ-17.34%, 8.67% ו-8.67% בהתאמה מהרשת, שווים כ-33, 16, ו-16 מיליון שקל "על הנייר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker