שוק האג"ח מתאושש: עזריאלי ושיכון ובינוי השלימו בסוף השבוע גיוסים של 940 מיליון שקל

לאומי יוצא בשבועות הקרובים לגיוס אג"ח של עד 2.5 מיליארד שקל — לאחר שלא גייס באיגרות חוב כבר שלוש שנים

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

שתי חברות גדולות — קבוצת עזריאלי ושיכון ובינוי — ניצלו ביום חמישי האחרון את ההתאוששות בשוקי האג"ח, והשלימו בהצלחה את השלב המוסדי בגיוסי אג"ח. עזריאלי, שהמנכ"ל שלה הוא יובל ברונשטיין והיו"רית שלה היא דנה עזריאלי, זכתה מהמשקיעים לביקושים גבוהים של כ–900 מיליון שקל במסגרת הרחבה של סדרה ב' המדורגת על ידי מעלות P&S בדירוג של ilAA+.

בסופו של דבר, בעזריאלי החליטו לגייס 600 מיליון שקל במסגרת השלב המוסדי של סדרה ב' צמודת מדד בעלת מח"מ (משך חיים ממוצע) של כחמש שנים. הריבית השנתית שנקבעה במסגרת שלב זה היא כ–0.6% — מרווח של כ–0.7% לעומת אג"ח ממשלתיות בעלות מאפיינים דומים.

מדובר בריבית נמוכה יותר מזו של כ–0.65% שנקבעה בפברואר האחרון, כשעזריאלי גייסה בראשונה אג"ח בכ–620 מיליון שקל (אחרי שזכתה לביקושים של יותר מ–3 מיליארד שקל) במסגרת הנפקה ראשונית של סדרה ב', וכן בריבית נמוכה או דומה לזו שלפיה מגייס אג"ח מזרחי טפחות. את ההנפקה של עזריאלי הובילו לידר הנפקות וכלל חיתום, ולקחו בו חלק גם לאומי פרטנרס וברק קפיטל חיתום. בימים הקרובים יתקיים השלב הציבורי של הגיוס שבמהלכו עזריאלי תנסה לגייס כמה עשרות.

דנה עזריאליצילום: אייל טואג

שיכון ובינוי, המנוהלת על ידי עופר קוטלר, השלימה ביום חמישי את השלב המוסדי של הנפקת סדרת אג"ח 8 החדשה, ובמסגרת שלב זה זכתה לביקושים של כ–720 מיליון שקל וגייסה 340 מיליון שקל בריבית שנתית של 3.65%. את ההנפקה של שיכון ובינוי מובילה כלל חיתום.

בתוך כך, במידה שתנאי השוק יאפשרו זאת, לאומי, המנוהל על ידי רקפת רוסק עמינח, צפוי לצאת בשבועות הקרובים לגיוס אג"ח גדול באמצעות הנפקת שלוש סדרות חדשות — 179 ,178 ,177. אתמול אישררו החברות מעלות ומידרוג דירוגי AAA ו–Aaa להנפקה, בהתאמה, שניהם עם אופק יציב, לקראת גיוס של עד 2.5 מיליארד שקל.

את הגיוס מטעם לאומי מובילים דני צידון, המשנה למנכ"לית לאומי; רון פאינרו, ראש החטיבה הפיננסית; ולאומי פרטנרס, זרוע ההשקעות הריאליות של לאומי.

עבור לאומי מדובר בגיוס אג"ח ראשון זה יותר משלוש שנים, והוא מתאפשר לאחר שהבנק עידכן באחרונה את תשקיף המדף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker