אופטליקס של 
כן פייט רוכשת חברת מכשור רפואי לטיפולי עיניים

אופטליקס תקצה גם לבעלי I.V.S מניות ואופציות ל-11% מהונה בדילול מלא בכפוף לעמידה באבני דרך

יורם גביזון

אופטליקס, חברה בת של כן פייט (82%), המנוהלת בידי פנינה פישמן, חתמה על הסכם לרכישתה של חברת I.V.S תמורת הקצאה של מניות ואופציות ל-14% מהון אופטליקס - שנסחרת מעבר לדלפק בשווי של 10.4 מיליון דולר. אופטליקס תקצה גם לבעלי I.V.S מניות ואופציות ל-11% מהונה בדילול מלא בכפוף לעמידה באבני דרך. העסקה כפופה לגיוס הון באמצעות אופטליקס ורישומה באחת הבורסות הראשיות בארה"ב.

I.V.S מפתחת טכנולוגיות רפואיות לשיפור הראייה, אבחון וטיפול למגוון מחלות עיניים, כמו גלאוקומה, AMD, ורשתית סוכרתית ופתולוגיות שקשורות בפגיעה בתנועתיות העיניים. החברה הנרכשת מפתחת שני מוצרים מובילים לעיבוד תמונה, שאחראים לטיפול ולשיקום פגיעות בראייה. הראשון הוא מוצר שולחני מבוסס עקיבת עין, שניתן להצמידו לכל מסך, כגון מחשב, טלוויזיה או טבלט. המוצר מעבד את התמונה המוצגת למטופל, כך שתפצה בצורה אופטימלית על הפגיעות שמהן הוא סובל.

פנינה פישמן צילום: ניר קידר

המוצר השני מבוסס על משקף נישא, שמייצר תמונות ברזולוציה גבוהה שמעובדות ומוזזות בהתאם לעקיבה אחרי כל עין בנפרד, ומחזיר בכך תנועתיות ועצמאות לאנשים לקויי ראייה. אופטליקס תפעל לפיתוח המכשור הרפואי שרכשה במטרה לקצר את זמני הפיתוח והגעת המוצרים לשוק. אופטליקס תמשיך ותפתח את התרופה CF 101 למחלת הגלאוקומה שנמצאת בשלב השני של הניסוי הקליני.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker