נחתמה העסקה: דלק מוכרת את הפניקס לפוסון הסינית תמורת כ-1.8 מיליארד שקל

אחרי חצי שנה של מו"מ קבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה חתמה לפנות בוקר על העסקה למכירת השליטה בחברת הביטוח והפיננסים הפניקס (כ-52%) לידי קבוצת ההשקעות הסינית פוסון (Fosun Group

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

קבוצת דלק, המנוהלת ע"י אסי ברטפלד, מוכרת את אחזקותיה בחברת הביטוח והפיננסים הפניקס לקבוצת ההשקעות הסינית פוסון (Fosun) תמורת כ-1.82 מיליארד שקל - הנחה של כ-10% לעומת סכום העסקה המקורי.

כמו כן, הצדדים סכמו כי פוסון תקבל שיפוי של כ-10% במידה ויתגלו אירועים שיביאו לחשיפתה לתשלומים עתידים כלשהם. עם השלמת העסקה דלק תקבל במזומן (סכום הצובר ריבית שנתית של כ- 5% ) וללא צורך בהלוואת מוכר או מימון בנקאי חיצוני.

עם השלמת העסקה דלק תקבל במזומן (סכום הצובר ריבית שנתית של כ-5%) וללא צורך בהלוואת מוכר או מימון בנקאי חיצוני. כעת המכשול העיקרי להשלמת העסקה הנו קבלת היתר שליטה לפוסון בידי דורית סלינגר, המפקחת על הביטוח ושוק ההון במשרד האוצר.

את דלק מייצגים בעסקה עוה"ד פיני רובין ואלית אלקון ואורי יצחקי משרד גורניצקי ושות' .את פוסון מיצגים בעסקה משרד עוה"ד די.אל.איי פייפר ועוה"ד אברמי וול ורון ליהמן מפישר בכר חן.

אסי ברטפלד מנכ"ל קבוצת דלק: "מדובר על עסקה אסטרטגית חשובה עבור הקבוצה וציבור משקיעיה אשר ממשיכה את המיקוד שלנו בתחום האנרגיה וחיפושי הגז והנפט. העסקה תכניס לקופתה של הקבוצה סכום במזומן של 1.8 מיליארד שקל. שורת המהלכים שביצענו במהלך 12 החודשים האחרונים שכללו בין השאר  מימושים מוצלחים בהיקפים של מעל ל- 6 מיליארד שקל.

"הגדלת קופת המזומנים ביותר מ-4 מיליארד שקל, לא כולל עסקת הפניקס, ופריסה מחודשת של חוב הקבוצה לתקופה ארוכה, מקנים לקבוצה איתנות וחוזק פיננסים יוצאי דופן, ונקודת זינוק מצוינת למימוש התוכניות של הקבוצה והוצאתה לפועל של השקעה אסטרטגית בשוק האנרגיה הבינלאומי, שתהיה סינרגטית ומשלימה לפעילות של הקבוצה כיום".

אייל לפידותצילום: קובי קלמנוביץ'
צילום: קובי קלמנוביץ'

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker