פרוטרום רוכשת את טאורה האוסטרלית ב-70 מיליון דולר

יצרנית תמציות הטעם והריח קונה חברה צומחת עם מחזור של 40 מיליון דולר, נוכחות באוסטרליה, וטכנולוגיה מובילה לעיבוד פירות

יורם גביזון

פרוטרום, אחת מעשר החברות הגדולות בעולם לייצור תמציות טעם וריח, השלימה ביום חמישי רכישה שביעית של חברה מתחילת 2015. פרוטרום, שמנוהלת בידי אורי יהודאי, תרכוש את הבעלות המלאה בטאורה (Taura) האוסטרלית מקרן ההשקעות הפרטית Champ ב-70 מיליון דולר במזומן; עוד 3.5 מיליון דולר ישולמו אם תעמוד ביעדי מכירות ורווחיות ב-12 החודשים הקרובים.

טאורה שהוקמה ב-1973 כחלק מקואופרטיב חקלאי ניו-זילנדי היא שחקנית מובילה בתחומה. החברה צומחת בעקביות ומכירותיה ב-12 החודשים שהסתיימו במארס 2015 הסתכמו ב-40 מיליון דולר. טאורה מחזיקה באתרי ייצור בניו זילנד ובבלגיה, משרדי מכירות בארה"ב ובבריטניה ומעסיקה 130 עובדים.

טאורה מתמחה בפיתוח, ייצור ושיווק של פתרונות חדשניים המשלבים טעמים ופירות בטכנולוגיה הייחודית Ultra Rapid Concentration שהחברה פיתחה. יהודאי הסביר שהטכנולוגיה מבוססת על עיבוד פירות בתהליך סטרילי (אספטי), ומאפשרת לייבש פירות בלא חומרים משמרים ובלא חשש לזיהום שקיים בייבוש בשמש.

הארכת חיי המדף של המוצר והעיקור המוחלט שלו מקנים לפתרונות של טאורה אטרקטיביות רבה בקרב ענקיות מזון, כמו קלוגס ונסטלה, המשלבות את רכיבי הפרי שמייצרת טאורה בחטיפי בריאות, דגני בוקר, ממתקים, מזון נוחות ומאפים. הפתרונות של טאורה מאפשרים להן לענות על הביקוש למזון טבעי ובריא - אף שעלות הייצור בתהליך שלה כפולה מהעלות של ייבוש באמצעות השמש.

יהודאי אמר שפרוטרום מתכננת להקים מתקן ייצור לטאורה בארה"ב, משום שאף שהביקוש הגדול ביותר למוצרי טאורה הוא בשוק האמריקאי, רווחיות פעילותה בארה"ב נמוכה מהרווחיות הכוללת שלה, שהיא דומה לזו של פרוטרום. לדבריו, העסקה תאפשר מכירה צולבת של מוצרי טאורה ללקוחות פרוטרום, ולהפך. בכך יתאפשר להפעיל ביתר יעילות את 400 אנשי המכירות של פרוטרום והחמישה של טאורה - ולהכפיל את מכירות טאורה בתוך ארבע שנים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker