מתקרבת לעסקה הגדולה ביותר של חברה ישראלית: טבע הגדילה החזקתה במיילן ל-4.6%

עדכון: שיעור החזקה של 4.6% מאפשר לטבע לפנות לבית משפט מסחרי בהולנד, שבה מאוגדת מיילן, ולבקש חקירה של התנהלות הדירקטוריון בטענה שהוא פוגע בבעלי מניותיה של החברה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

עדכון: חברת טבע ממשיכה להגדיל את החזקתה בחברת מיילן, וכעת היא מחזיקה ב-4.61% ממניות החברה, מה שמאפשר לה לפנות לבית משפט מסחרי בהולנד, שבה מאוגדת מיילן, ולבקש חקירה של התנהלות הדירקטוריון בטענה שהוא פוגע בבעלי מניותיה של החברה. המטרה הסופית של טבע היא לרכוש את השליטה במיילן תמורת כ-40 מיליארד דולר. אם אכן תתבצע העסקה היא תהיה הגדולה ביותר אי פעם במשק הישראלי.

טבע המשיכה ברכישת המניות גם אחרי שבעלת המניות הגדולה במיילן, חברת אבוט, התייצבה לצידו של דירקטוריון מיילן בניסיונו להדוף את ניסיונה של טבע להשתלט על החברה. טבע רכשה אתמול עוד מיליון מניות בהשקעה של 73 מיליון דולר.

טבע תוכל גם להעלות לסדר יומה של האסיפה המיוחדת של בעל מניותיה של מיילן הצעה להירכש על ידי טבע תמורת 82 דולר למניה. אסיפת בעלי מניותיה של מיילן צפויה להתכנס במחצית הראשונה של הרבעון השלישי כדי להצביע על ההצעה לרכוש את פריגו תמורת 29 מיליארד דולר.

יו"ר מיילן רוברט קורי ומנכ"ל טבע ארז ויגודמן
יו"ר מיילן רוברט קורי ומנכ"ל טבע ארז ויגודמןצילום: בלומברג וראובן קפוצ'ינסקי

טבע הודיעה למיילן כי אם אסיפת בעלי המניות המיוחדת של מיילן בעניין עסקת פריגו תתקיים לא יאוחר מיום 31 באוגוסט, 2015, תגביל טבע את סך החזקותיה במיילן טרם כינוס האסיפה לפחות מ-5% אחוזים מסך הון המניות של מיילן.

אמש הודיעה טבע שהצעת הרכש שלה בטלה אם מיילן תרכוש את פריגו כך שאם דירקטוריון מיילן יגייס 50.01% מבעלי המניות שיצביעו (כולל אבוט שמחזיקה ב-14.5% מהחברה) היא תצליח לסכל את ניסיון ההשתלטות העוין של טבע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker