מיילן מאשרת: נירשם למסחר בת"א אם נרכוש את פריגו

מחיקתה של פריגו מהמסחר בבורסה - במקרה שתירכש על ידי מיילן - היתה גורמת למכה קשה לבורסה בתל אביב ■ משקלה של מניית פריגו במדד ת"א 25 מגיע ל-9.8%, כך שהיא המניה השלישית בחשיבותה בממד זה אחרי טבע ובנק לאומי

יורם גביזון
יורם גביזון

חברת מיילן, שמתכננת לרכוש את פריגו תמורת 29 מיליארד דולר בניסיון להדוף הצעת רכש של טבע בשווי 40 מיליארד דולר, מתכננת להירשם למסחר בבורסה בתל אביב אם תשלים בהצלחה את רכישתה של פריגו.

רישום כפול של החברה הממוזגת, שצפויה להגיע לשווי שוק של 66 מיליארד דולר, יסיר חשש כבד בקרב ראשי הבורסה בתל אביב. משקלה של מניית פריגו במדד ת"א 25 מגיע ל-9.8%, כך שהיא המניה השלישית בחשיבותה במדד זה אחרי טבע (10.1%) ובנק לאומי (9.9%).

הת'ר ברש, מנכ"לית מיילןצילום: בלומברג

מחזור המסחר היומי הממוצע במניית פריגו ב-3 החודשים האחרונים הגיע ל-60 מיליון שקל והיה שני לאחר מניית טבע, שהמחזור היומי הממוצע בה הגיע ל-114 מיליון שקל, כך שמחיקתה של פריגו מהמסחר בבורסה - במקרה שתירכש על ידי מיילן - היתה גורמת למכה קשה לבורסה בתל אביב.

הבורסה בתל אביב נאבקת ממילא בירידה במחזורי המסחר בעיקר בשל הירידה במעורבות של משקיעים זרים וירידה מתמשכת ועקבית במספר החברות הרשומות למסחר. מיילן מציעה לרכוש את פריגו תמורת 75 דולר במזומן והקצאה של 2.3 מניות מיילן לכל מניית פריגו.

היות שמשקיעים ישראלים מחזיקים ב-9.5% ממניותיה של פריגו ומכיון שהשלמת העסקה נדרשת לרוב של 80% מבעלי מניותיה של פריגו הרי שלמשקיעים ישראליים יהיה משקל רב בהצבעה על אישור העסקה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker