עזריאלי רוכשת ממשפחת שחם את בית הדיור המוגן פאלאס בת"א ב–270 מיליון ש'

פאלאס, הצמוד לבית החולים איכילוב, הוא אחד הנכסים היוקרתיים בישראל בתחום הדיור המוגן ■ הבניין כולל 231 יחידות דיור, ומייצר תזרים שנתי של 30 מיליון שקל

מיכאל רוכוורגר

קבוצת עזריאלי ממשיכה להרחיב את פעילותה בתחום הדיור המוגן לאוכלוסייה המבוגרת. בתחום זה משקיעה עזריאלי בתקופה אחרונה משאבים ניהוליים ותפעוליים לא מבוטלים. עזריאלי פועלת בעיקר בתחום הקניונים והמשרדים, ויש לה אחזקות בסונול, בנק לאומי ולאומי קארד.

במסגרת פעילות זו, דיווחה אתמול עזריאלי, המנוהלת בידי יובל ברונשטיין, על רכישה של בית הדיור המוגן פאלאס בתל אביב מידי היזמים הישראלים הלנה ויעקב שחם המתגוררים בפלורידה, תמורת 270 מיליון שקל (כ–70 מיליון דולר) במזומן. מתוך סכום הרכישה, הפקידה עזריאלי כ–10% מהתמורה בעת חתימת ההסכם בין הצדדים ויתר הסכום ישולם במועד השלמת העסקה.

עזריאלי מתכוונת לממן את הרכישה ממקורותיה העצמיים ו/או ממקורות חיצוניים באמצעות מימון בנקאי או הנפקת איגרות חוב. התנאי המתלה להשלמת העסקה הוא קבלת אישור של הממונה על ההגבלים העסקיים עד ל–15 באוגוסט 2015.

צילום: אסף עברון

בית פאלאס נחשב אחת מבתי הדיור המוגן היוקרתיים בישראל. הוא הוקם לפני כ–10 שנים וממוקם ברחוב ויצמן בתל אביב, במרכז ויצמן, בצמוד לבית חולים איכילוב. בית הדיור המוגן משתרע על פני שטח של כ–30 אלף מ"ר ומייצר תזרים שנתי של כ–30 מיליון שקל. פאלאס כולל שני מבנים עם 231 יחידות דיור הנהנים מתפוסה של 100%, וכן ארבע מחלקות סיעודיות.

בני הזוג שחם, המתגוררים ב–35 שנים האחרונות בפלורידה ופעילים שם בתחום הדיור המוגן, החזיקו בעבר בבית פאלאס יחד עם חברת דנאל הציבורית, אך ב–2006 הם רכשו את חלקה של דנאל לפי שווי של 115 מיליון שקל.

עסקה זו מצטרפת לשתי עסקות בתחום דיור המוגן שביצעה עזריאלי לא מזמן. עסקה אחת היא פרויקט לדיור מוגן במודיעין, הצפוי לכלול לאחר ההקמה 240 יחידות דיור מוגן, אגף סיעודי עם 72 מיטות סיעודיות ו–60 יחידות דיור תומך, בשטח כולל של 35 אלף מ"ר. בנוסף, מתכננת עזריאלי להקים 360 יחידות דיור מוגן ו–72 מיטות באגף סיעודי בשטח כולל של 44 אלף מ"ר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker