לפני הרפורמה של כחלון: הבינלאומי מתמזג עם בנק פועלי אגודת ישראל ויובנק

הבנק הבינלאומי: "המיזוג יאפשר התייעלות והעמקת הסינרגיה הקבוצתית"

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

דירקטוריון הבנק הבינלאומי אישר היום למזג את בנק פועלי אגודת ישראל ואת בנק יובנק לתוך הבנק הבינלאומי. מדובר בשני בנקים שמוחזקים בבעלות מלאה על ידי הבינלאומי אולם עד כה פעלו כישויות עצמאיות. בנק פאג"י פעול בקרב המגזר החרדי ויובנק מציע שירותי בנקאות פרטית ללקוחות אמידים וכן הוא פונה לשחקנים פעילים בשוק ההון.

בבנק הבינלאומי הסבירו את ההחלטה למזג את הבנקים במאמצי ההתייעלות. אולם, לא ניתן להתעלם מהעובדה כי במצע הבחירות של מפלגת כולנו נכתב כי בכוונתם לחייב את הבנק הבינלאומי למכור את הבנקים המוחזקים על ידו על מנת להגדיל את מספר הבנקים העצמאיים במערכת. כיום ועדה שמינה שר האוצר כחלון בוחנת את הדרכים להגביר את התחרות במערכת הבנקאות.

באחרונה גם בנק לאומי הודיע במפתיע על מיזוג החברה הבת שלו, בנק ערבי ישראלי, כשגם בנק לאומי הסביר את המהלך בצרכי ההתייעלות - וזאת לאחר שנים ארוכות שבהן הסבירו בבנק כי פעולת הבנק כישות עצמאית מאפשרת לבנק להתאים את עצמו באופן אופטימאלי לקהל לקוחותיו.

סמדר ברבר צדיקצילום: עופר וקנין

מנכ"ל קבוצת הבינלאומיסמדר ברבר-צדיק מסרה כי "המיזוג יאפשר התייעלות והעמקת הסינרגיה הקבוצתית ויחזק את קבוצת הבינלאומי בזירת התחרות. סניפי יובנק ופאג"י ימשיכו לפעול במתכונתם הנוכחית תוך שימור המותג יובנק והמותג פאג"י, וימשיכו להעניק ללקוחות את השרות הייחודי המותאם להם. יתרון נוסף הוא האפשרות לגיוון והעמקת הפעילות העסקית ללקוחות תודות למיזוג עם הבינלאומי. הנהלת הבינלאומי תפנה משאבים ניהוליים ניכרים במטרה לבצע את המהלך בצורה האופטימלית ואין לי ספק שהוא יפעל לטובת הקבוצה ולטובת לקוחותיה".

ברבר צדיק הוסיפה כי "המיזוג נובע ממספר גורמים ביניהם הוראות ושינויים רגולטוריים שנתקבלו לאחרונה והשפיעו על יכולת הצמיחה ויכולת התחרות של שני הבנקים. המיזוג הוא מהלך נוסף באיחוד הקבוצתי, מהלך שכבר נמשך כמה שנים וכלל מיזוג פונקציות ומערכים עורפיים ואחוד מערכת המחשב, והוא יתרום לתהליך ההתייעלות הקבוצתי ולשיפור מעמדה של הקבוצה בזירת התחרות במערכת הבנקאית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker