קומברס רוכשת את חברת Acision הבריטית ב-210 מיליון דולר

החברה לוקחת על עצמה גם חוב של Acision הבריטית שעומד על 157 מיליון דולר

עמרי זרחוביץ'
שתפו בפייסבוק

חברת קומברס הישראלית הודיעה היום כי היא רוכשת את חברת Acision הבריטית, חברה פרטית שמתמחה בתקשורת מובייל מאובטחת. סכום הרכישה הוא 210 מיליון דולר, שמורכב מ-135 מיליון דולר במזומן ומ-3.1 מיליון מניות קומברס שהשווי שלהן הוא כ-75 מיליון דולר. הרכישה צפויה להיות מושלמת בסוף הרבעון השלישי, ולאחריה תיקח על עצמה קומברס חוב של Acision בסכום של 157 מיליון דולר.

קומברס מתמקדת בתקופה האחרונה בתחום השירותים הדיגיטליים, ולשם כך ביצעה בחודשיים האחרונים שני מהלכים משמעותיים. באפריל חתמה החברה על הסכם אסטרטגי עם חברת טק מהינדרה ההודית לפיו תעביר לה כ-600 מעובדי קומברס במחלקת השירותים הדיגטליים העסקיים. החברה צופה כי העסקה הזו תהפוך את החברה ליותר תחרותית, ותאפשר לה להתמקד בממשק עם הלקוחות. צעד נוסף שביצעה קומברס היא מכירת פעילות הבילינג שלה לחברת אמדוקס ב-272 מיליון דולר.

מנכ"ל  החברה, פיליפ  טאמרטוול, מסר כי "הרכישה מבליטה את המחויבות של קומברס להיות מובילת שוק בתחום הצומח של שירותים דיגיטליים. הרכישה תיצור פלטפורמה שתספק באופן מטיבי את הצרכים של הלקוחות הפוטנציאליים שלנו".

כניסה לבניין המשרדים של החברה
משרדי קומברסצילום: ניר קידר

קומברס פירסמה את דבר הרכישה בסמוך לפרסום תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון שהסתיים בסוף אפריל 2015. הכנסות החברה הסתכמו ב-45.7 מיליון דולר, ירידה של 30% לעומת ההכנסות ברבעון הראשון של 2014. ההפסד הנקי של החברה עמד על 26.6 מיליון דולר, לעומת 16 מיליון דולר ברבעון המקביל של 2014. עם זאת, ההפסד הנקי למניה מפעילות שהופסקה עומד על 1.22 דולרים, אך בתחומים בהם החברה ממשיכה לפעול היא רשמה רווח נקי למניה חיובי, שעלה מ-0.27 דולר ל-0.61 דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker