המיליונרים החדשים של קופיקס: כמה שווים המייסד אבי כץ ובתו חגית?

קופיקס השלימה את הכניסה לבורסה: כץ, שמונה ליו"ר, ובתו חגית מחזיקים ביחד כ-49% מהמניות ■ החברה נסחרת בשווי של 190 מיליון שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

5 שקלים, חמישה מיליונרים: כניסתה של רשת בתי הקפה ב-5 שקלים, קופיקס, לבורסה בתל אביב חושפת רשימה של חמישה משקיעים שרשמו רווח נאה מהשקעתם בחברה. הרווח נרשם אמנם בינתיים על הנייר, אך בהתחשב בעובדה שקופיקס הוקמה ללא הון עצמי, מדובר בהשקעה שהסבה למקימי החברה רווח גבוה בתוך זמן קצר.  

קופיקס דיווחה היום (ב') כי לאחר שהתקבלו כל האישורים הנדרשים בוצע איחוד הון ביחס של 1 ל-10, והושלם המיזוג שלה עם השלד הבורסאי אגרי.

מניית אגרי שקלטה את פעילות קופיקס לתוכה נסחרה היום סביב מחיר של 17.5 שקל במחזור מסחר נמוך של כ-40 אלף שקל בלבד. לבעלים של קופיקס בראשותו של היזם אבי כץ הוקצו מניות חדשות המהוות 89% מהונה של אגרי. הגידול במספר המניות של אגרי לכ-11 מיליון מניות גוזר לקופיקס שוי שוק של כ-190 מיליון שקל. זאת בהשוואה לשווי של כ-90 מיליון שקל, שקבעה לה חברת הייעוץ הכלכלי גיזה-זינגר-אבן לצורך עסקת המיזוג. השווי הגבוה שלפיו מתומחרת קופיקס בבורסה נשען עדיין על מחזורי מסחר נמוכים מאוד. הגידול ברמת העניין בחברה עשוי לגרום לתנודתיות גבוהה במחיר מנייתה בתקופה הקרובה.

חגית כץ, בתו של מייסד קופיקס ( אבי כץ). ומנהלת הרכש של הרשת. צולמה בסניף קופיקס ברחוב שוקןצילום: אייל טואג

השלמת העסקה גרמה גם להחלפת בעלי התפקידים באגרי. גלי ליברמן, שתיווכה בין בעל השליטה ומייסד קופיקס, אבי כץ, לבין בעלי המניות באגרי, חדלה להיות בעלת השליטה בה והדירקטורים יצחק ישראל והדן אורנשטיין, התפטרו. מייסד קופיקס, אבי כץ, מונה ליו"ר, חיים אהרון מונה למנכ"ל, ואורן לוי מונה לסמנכ"ל כספים. כמו כן לדירקטוריון הצטרפו גיל אונגר וחנניה שמש.

לאחר השלמת המיזוג מחזיק כץ ב-32% ממניות קופיקס, השוות כעת "על הנייר" כ-60 מיליון שקל. בתו של כץ, חגית שינובר המכהנת כסמנכ"לית סחר ורכש מחזיקה בכ-17.34% מהמניות, השוות "על הנייר" כ-33 מיליון שקל.

שותפיו של כץ בקרן הגשמה, בני פרקש, חנניה שמש וגיל אונגר, שהתקשרו בהסכם שליטה משותף עם כץ, מחזיקים בכ-17.34%, 8.67% ו-8.67% בהתאמה במניות החברה. המניות של פרקש שוות "על הנייר" 33 מיליון שקל, ומניותיהם של אונגר ושמש שוות "על הנייר" 16 מיליון שקל לכל אחד.

שאר המניות של אגרי-קופיקס נמצאות בידי הציבור הרחב ובעלי המניות הקודמים. בשונה מהדיווחים עד כה, הוחלט כי הרצל חזני, אף הוא שותף בקרן הגשמה, לא יהיה חלק מדבוקת השליטה, וכך גם יהודה גביזון (סמנכ"ל איתור נכסים וזכיינים), חיים אהרון (המנכ"ל, כאמור) ויוסי נוימן (סמנכ"ל הקמה ובינוי).

אבי כץ בסניף של סופר קופיקסצילום: תומר אפלבאום

קופיקס הוקמה כאמור ללא השקעה של הון עצמי. בעליה הזרימו לה עד כה הלוואת בעלים של כ-4.6 מיליון שקל. הלוואת הבעלים נפרעה באמצעות חוב בנקאי, שניטל בריבית של 3.2% כנגד פיקדון שהעמידו בעלי השליטה. התרחבות הרשת מתבססת על הכנסות המתקבלות מסניפי קופיקס קיימים, לצד ההלוואה הבנקאית הקיימת. מכיוון שמדובר בהשקעה נמוכה מאוד, השווי שלפיו נסחרת כעת קופיקס מייצג כמעט במלואו רווח "על הנייר" למייסדיה.

קופיקס משווקת מוצרים כמו משקאות, מאפים וכריכים במחיר אחיד של כ-5 שקלים. החברה מפעילה באמצעות זכיינים כ-70 סניפים של בתי קפה (הכוללים 2 סניפים בבתי ספר), וכ-12 סניפים נוספים שנמצאים בתהליך הקמה.

ברבעון הראשון של 2015 פתחה הרשת 25 סניפים. החברה צופה שעד סוף השנה תמנה הרשת כ-110 סניפים ו-10 עגלות קופיקס (המפוזרות בבתי ספר או מוסדות אחרים). לפני כשבועיים חנכה החברה סניף ראשון של סופר קופיקס ברחוב הרצל בתל אביב. כניסתה של החברה לבורסה אמורה להכין את הקרקע לגיוס הון שישמש להשקעה ברשת המרכולים החדשים של  החברה. הכנסותיה של רשת בתי הקפה הסתכמו ב-2014 בכ-51 מיליון שקל, בהשוואה ל-2 מיליון שקל ב-2013, שנת הפעילות הראשונה. הרשת סיימה את 2014 בהפסד תפעולי של 1.2 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker