פתרון חדש של אלביט מערכות: קסדת טייס מצילת חיים

ה"כנרי" מזהה ומתריע על סימני מצוקה של הטייס במהלך הטיסה ■ באחרונה אקסלנס הפך לבעלת עניין בחברה

דרור רייך

החברה הביטחונית הלא ממשלתית הגדולה בישראל, אלביט מערכות, הציגה הבוקר פתרון חדש - קסדת טייס מצילת חיים בשם כנרי (Canary). הקסדה המשלבת מערכת ניטור רפואית לזיהוי ולהתרעה בזמן אמת על סימני מצוקה של הטייס במהלך הטיסה.

הסנסור של אלביט בודק את רמת החמצן, קצב הלב וזרימת הדם של הטייס לאורך כל הטיסה ללא כל התערבות פולשנית. במצבי קיצון של סכנת חיים מיידית לטייס, כמו למשל במצב של היפוקסיה (מחסור בחמצן), המערכת מעבירה התרעה קולית וויזואלית באמצעות הקסדה שעל ראש הטייס ומאפשרת לו לנקוט בצעדים הדרושים על מנת לצאת ממצב מצוקה זה.

במקרה של איבוד הכרה, כמו למשל כתוצאה מתאוצה חריפה (G-LOC), מחשב המשימה של המטוס יצמיד טייס אוטומטי עד שהטייס יתאושש ויחזור להכרה. מערכת כנרי פותחה על בסיס טכנולוגיית סנסורים מתקדמת של חברת ההזנק הישראלית LifeBEAM ובשיתוף משרד הביטחון.

"טייסי קרב נחשפים לא פעם במהלך טיסה למצבים רפואיים מסכני חיים כדוגמת רמת חמצן נמוכה (היפוקסיה), שינויים בכוח הכבידה G-LOC)) עד לאובדן הכרה, ומצבים פיזיולוגיים נוספים כמו עייפות יתר והתייבשות" מסביר יורם שמואלי, מנהל חטיבת כלי טיס באלביט מערכות. "תופעות אלו עשויות לגרום לתאונות אוויריות ולאובדן כלי הטיס וחיי הטייס. ההבנה שלנו כי קיים צורך לפתח מערכת מסוג זה יחד עם ההכרות הרבה שלנו בנושא קסדות ומערכות ראש לטייסים הביאה אותנו לפתח פתרון מסוג זה. אנו מאמינים כי מערכת זו תביא  בשורה בתחום, תתרום לפתרון הבעיה ותציל  חיי טייסים."

אקסלנס הפכה בעלת עניין באלביט מערכות

באחרונה הפך בית ההשקעות אקסלנס לבעל עניין באלביט מערכות לאחר שאחזקותיו בחברה הגיעו ל-5.01%. בדו"חות הכספיים של הרבעון הראשון של 2015 הציגה החברה שמנוהלת על ידי בוצי מכליס, רווח 53 מיליון דולר על בסיס Non GAAP, גידול של 1.3% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2014.

הכנסותיה של אלביט מערכות גדלו ב־3.5% ברבעון הראשון של 2015 בהשוואה לרבעון המקביל ב-2014 והסתכמו ב-707 מיליון דולר. מניית החברה הנסחרת במדד ת"א 25 טיפסה מתחילת השנה ב-28%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker