רדהיל נוסקת ב-42% בעקבות הצלחה בניסוי המכריע בטיפול במחלות בדרכי העיכול

השוק העולמי הפוטנציאלי לתרופה נאמד ב-4.8 מיליארד דולר ב-2015, 1.45 מיליארד דולר מסכום זה בארה"ב

יורם גביזון

מניית רדהיל עולה ב-42% במחזור של 2.7 מיליון שקל שגדול פי 4 מהמחזור היומי הממוצע במניה לאחר שהחברה דיווחה על הצלחה בניסוי הקליני בשלב השלישי בתרופה RHB 105 לטיפול בחיידק H.Pylori.

השוק הפוטנציאלי לתרופה נאמד על ידי רדהיל ב-4.8 מיליארד דולר ב-2015 וב-1.45 מיליארד דולר בארה"ב. תוצאות ראשוניות מהניסוי בשלב השלישי העלו שהתרופה שפיתחה רדהיל עמדה בהצלחה ביעד העיקרי של הניסוי. התרופה הציגה יעילות עודפת על הטיפולים המקובלים בחיידק.

דרור בן אשר, מנכ"ל רדהיל
דרור בן אשר, מנכ"ל רדהילצילום: תומר אפלבאום

RHB 105 הציג יעילות של 89.4% בהדברת החיידק לעומת 70% שהם רמות היעילות ההיסטוריות הידועות בטיפולים המקובלים וזאת במובהקות סטטיסטית גבוהה וללא תופעות לוואי חמורות או סוגיות בטיחות בלתי צפוית במהלך הניסוי.

רדהיל שמנוהלת על ידי דרור בן אשר מתכננת פגישה עם רשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) על מנת לדון במסלול הקליני והרגולטורי הנדרש לאישור RHB 105 כאופציה הטיפולית הראשונה לזיהום של חיידק H.Pylori שהוא הגורם העיקרי למחלות בדרכי העיכול , סרטן הקיבה וסרטן הדם מסוג MALT .

ה-FDA העניק לתרופה שמפתחת רדהיל מעמד מועדף שמשמעותו בחינה רגולטורית מואצת ותקופה מוארכת של 8 שנות בלעדיות בשוק במסגרת חוק GAIN לטיפול בזיהומים חמורים או מסכני חיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker