אליעזר פישמן זקוק למזומנים, והקונים של טן מנסים לשפר עמדות

משפחת נוימן, שהיתה אמורה לרכוש את חברת הדלק טן מפישמן ב–250 מיליון שקל, צפויה לבקש הנחה ■ ברשימת המתעניינים בטן מצויים גם קרן איפקס, יאיר פיליפ, אלי אלעזרא וחגי שלום - אבל תג המחיר שהם מוכנים לו אינו עולה על 200 מיליון שקל

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

שלושה חודשים חלפו מאז שמשפחת נוימן בראשות צחי נוימן, בעלת השליטה בקבוצת אלון שירותי רכב ומכירה, קיבלה תקופת בלעדיות לבצע את בדיקות הנאותות הכלכליות והמשפטיות, לצורך ההחלטה אם לרכוש את מלוא המניות של חברת הדלק והקמעונות טן, הנמצאת בשליטת אליעזר פישמן (82%) תמורת כ–250 מיליון שקל, ובכפוף להתאמות שונות הקשורות לביצועי טן.

בעלי מניות מהותיים בטן הם בית ההשקעות אקסלנס (5%), וכן המייסדים והמנהלים לשעבר של אקסלנס - רוני בירם וגיל דויטש - המחזיקים כל אחד כ-4.3% מטן.

לפי גורמים המקורבים למגעים, משפחת נוימן סיימה את בדיקות הנאותות, והיא צפויה להיפגש השבוע עם פישמן, ולבקש ממנו הנחה של עשרות מיליוני שקלים לעומת המחיר שסוכם; וכן לבקש הארכה של תקופת הבלעדיות. את המגעים למכירת טן מנהלים פישמן ובנק הפועלים באמצעות זרוע הבנקאות להשקעות שבבעלותו פועלים שוקי הון. זאת, מכיוון שמניות השליטה בטן משועבדות להפועלים, ומהוות חלק מהביטחונות שמחזיק הפועלים כנגד חוב כולל של כ–1.5 מיליארד שקל.

אליעזר פישמןצילום: דודו בכר

פישמן אמנם מכר באחרונה את חברת התקשורת הברזילית טי.פור.יו לקרן בלקסטון תמורת כ–700 מיליון שקל נטו, ופרע חלק מחובותיו לדיסקונט, מזרחי טפחות ואגוד וכן לקרן מונארך, אך הוא עדיין מתמודד עם חובות ענק של כ–3 מיליארד שקל ללאומי והפועלים. אם המגעים עם נוימן לא יבשילו, יש לא מעט גופים נוספים שלוטשים עיניים אל טן, וחלקם אף כבר עשו בדיקות. ואולם הם יהיו מעוניינים לרכוש את טן תמורת כ–200 מיליון שקל.

ברשימה זו נכללים בין השאר: הקרן החדשה AMI שהקימה זהבית כהן, מנכ"לית איפקס ישראל, ומתמחה בהשקעות בחברות ישראליות מסדר גודל בינוני; יאיר פיליפ - שותף לשעבר של משפחת גרמזיאן שניהלה מגעים עם אי.די.בי לרכישת כלל ביטוח, שגם ניהל מגעים לרכישת סונול וניו פארם ועמד בראש קבוצת משקיעים שרכשו כמה סניפים של רשת קוסט 365; חגי שלום הבעלים של רשת טיב טעם; אלי אלעזרא הבעלים של קבוצת אלעזרא שניהל מגעים לרכישת סונול.

במתעניינים גם תדיראן הולדינגס שבשליטת משה ממרוד שסיכמה באחרונה על רכישת סופרגז מעזריאלי; ומשפחת זהבי הבעלים של חברת איזי אנרגיה שהחזיקה בתחנות דלק בארה"ב.

משפחת נוימן עדיין לא גייסה את הסכומים הנדרשים לה להשלמת העסקה. אם המכירה היתה נסגרת לפי שווי של כ–250 מיליון שקל הדבר היה מאפשר להפועלים להכיר בריקוברי של כ–80 מיליון שקל. בעוד שעבור פישמן, במכירה תמורת שווי הנמוך מ–250 מיליון שקל הוא יצטרך להוסיף סכום מסוים לבעלי מניות אחרים בטן.

המחיר שעליו הצדדים מדברים לא כולל את הסכמי השכירות בגין הנדל"ן שטן משלמת עבורו לחברות הפרטיות של פישמן, ועליו ממוקמות רוב תחנות הדלק של החברה. עם זאת בסוגיה זו הפועלים לא יכול להשפיע, שכן אין לו שעבוד על הנדל"ן הזה.

כך או אחרת, המגעים למכירת טן מתנהלים לפי שוויים הנמוכים מאלה של כ–400 מיליון שקל, שלפיהם תיכנן פישמן בעבר למכור או להנפיק את טן, שגם מחזיקה בנתח מחברה ברזילית המפעילה מתקנים הידרו־אלקטריים. טן, המנוהלת על ידי ערן וקנין, סיימה את הרבעון הראשון של 2015, עם ירידה של כ–27% ב–EBITDA (רווח תפעולי תזרימי לפני הוצאות מימון, מסים, פחת והפחתות) שהסתכם בכ–10 מיליון שקל.

הקיטון ב–EBITDA נבע מגידול בהפסדי מלאי, לעומת הרבעון המקביל של כ–5 מיליון שקל, שקוזז בחלקו מגידול בתרומה הגולמית מכירת הדלק. ה–EBITDA המורחב (שכולל גם את הפעילות בברזיל) הסתכם ברבעון הראשון ב–11.5 מיליון שקל - ירידה של כ–25% לעומת הרבעון המקביל. טן סיימה את הרבעון הראשון עם הפסד לאחר מס של 338 אלף שקל, לעומת רווח לאחר מס של כ–8.35 מיליון שקל ברבעון המקביל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker