לאחר סיבוב נוסף של התמחרות: הווילה של זיסר נמכרה למקורביו תמורת 28 מיליון שקל

מתוך התמורה שמתקבלת - לאומי יקבל 17 מיליון שקל בגין המשכנתא והיתר יקבל הפועלים שהגיש בקשה להכריז על זיסר כפושט רגל

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

אחרי תקופה ארוכה שבמהלכה בנק לאומי לא הצליח למצוא קונים שיציעו מחיר גבוה יותר ממקורביו של מוטי זיסר עבור הווילה המפוארת שזיסר ורעיתו ברכה פינו לפני כמה חודשים בכפר גנים שבפתח תקווה, אישר בסוף השבוע שופט בית המשפט המחוזי בת"א, איתן אורנשטיין, את בקשת עו"ד יניב אזרן למכור את הווילה תמורת כ-28 מיליון שקל לידי אנשי עסקים מוטי גנץ ושאול זילברשטיין.

סכום זה נמוך בכ-40% מהשווי של הווילה שהוערכה ע"י השמאים בעת מכירה במצב עסקים רגיל ולא תחת לחץ, כשמסיבה זו לא אישר השופט אורנשטיין לפני כמה חודשים את מכירת הווילה לזילברשטיין וגנץ. הווילה תיהרס, ובמקומה יוקמו כמה וילות.

ביתו של מוטי זיסרצילום: תומר אפלבאום

מבחינת לאומי, עסקה זו כדאית, שכן כל סכום שיתקבל מעבר ל-17 מיליון שקל - גובה המשכנתא שזיסר חייב בעבור הבית - יכסה את החוב. מבחינת הפועלים, עסקה זו אינה כדאית דייה, מכיוון שהבנק יקבל את העודפים מהמכירה עד סכום של 11 מיליון שקל בלבד. הפועלים מנסה להשתלט על הדירות של זיסר במתחם ממילא בירושלים ששוויין מוערך בכ-20 מיליון שקל, ולפנות את ילדיו מבתיהם המוערכים ב-10–15 מיליון שקל.

בתוך כך, בנק הפועלים, באמצעות עוה"ד גיורא ארדינסט, תומר ויסמן, אבי סתיו ואור אלקון ממשרד ארדינסט בן נתן ושות', הגיש היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה להכריז על מוטי זיסר כפושט רגל ולמנות את עו"ד ארדינסט ככונס על נכסיו האישיים.

ההחלטה של הפועלים, המנוהל ע"י ציון קינן, לנקוט בצעדים משפטיים כנגד זיסר מגיעה לאחר שהמגעים בין הצדדים, שכבר נמשכים כארבע שנים, בנוגע לגיבוש הסדר חוב בחברות הפרטיות של זיסר - מרכזי שליטה, אירופה ישראל וויקטורי - לא נשאו פרי. חוב הפרטי של זיסר לבנק הפועלים מוערך במיליארד שקל והוא מגובה בערבות אישית של זיסר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker