שכר יו"ר בנק יוגבל לכ-2 מיליון שקל בשנה

טיוטת ההוראה שהעביר המפקח על הבנקים למערכת הבנקאית מגדירה כי שכרו של יו"ר בנק לא יעלה על פי 4 מהגמול השנתי של דח"צ ■ הגמול עבור ישיבת דירקטוריון לא יעלה על פי 2 מהגמול לדח"צ

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
סיון איזסקו

בנק ישראל קבע בטיוטת הוראה שהעביר למערכת הבנקאית כי שכרו של יו"ר בנק לא יעלה על פי 4 מהגמול השנתי של דח"צ  והגמול לישיבת דירקטוריון לא יעלה על פי 2 מהגמול לדח"צ.

כיום הגמול השנתי המרבי הקבוע לדח"צ הינו 148.5 אלף שקל והגמול המירבי להשתתפות בישיבה הינו 5,700 שקל לכל ישיבה. כלומר יו"ר בנק יוכל לקבל לכל היותר תגמול שנתי בסך 594 אלף שקל ועוד תשלום של 11.4 אלף שקל לכל ישיבה שישתתף בה.

דודו זקןצילום: אייל טואג

לפי תחשיב זה, הגמול שיקבלו יו"ר הפועלים ויו"ר לאומי צפוי להקבע על כ-2 מיליון שקל בשנה. לשם השוואה בשנת 2014 עלות העסקת יו"ר לאומי דוד ברודט הסתכמה בכ-3 מיליון שקל ועלות העסקתו של יו"ר הפועלים יאיר סרוסי הסתכמה בכ-7.9 מיליון שקל.

המגבלות החדשות עליהן הודיע המפקח על הבנקים מגיעות בהמשך להודעתו מהשבוע שעבר ולפיה התגמול ליו"ר הדירקטוריון בתאגיד בנקאי יהיה קבוע ולא יותנה בביצועים, וזאת בכדי לשפר את יכולת הפיקוח של יו"ר הדירקטוריון ולחזק את עצמאות הדירקטוריון.

בפיקוח על הבנקים סברו כי כאשר שכרו של היו"ר נגזר מרווחיות הבנק, הדבר עלול להגביר את תיאבון הבנק ליטול סיכונים. על כן נקבע כי תגמול יו"ר הדירקטוריון יתבסס על מנגנון הגמול של דירקטורים חיצוניים.

במסמך המשותף שפירסם המפקח על הבנקים יחד עם המפקחת על הביטוח, דורית סלינגר, נכתב כי "גובה התגמול של יושב ראש הדירקטוריון יתבסס על גמול דירקטור חיצוני מוכפל במקדם, שנועד לשקף את העובדה כי יו"ר הדירקטוריון, שלא כמו הדירקטורים החיצוניים והבלתי תלויים, מכהן בפועל בתפקיד בהיקף משרה משמעותי". המפקחים הבהירו כי יושבי הראש לא יוכלו לקבל תגמול עקיף מכיסו של בעל השליטה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker